Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Tágasságot nekünk is!

Integrációs Nap.

Partnerintézményeinkkel, a Magiszter Alapítványi Iskolával és a Tiszavasvári Általános Iskolával együttműködve valósítjuk meg a „Tágasságot nekünk is!” - projekt integrációs napját, és egyben köszöntjük a fennállásának 5. évfordulóját ünneplő Magiszter Iskolát és a 15 éves jubileumát ünneplő Magiszter Alapítványt.

A rendezvényt sajtótájékoztató előzi meg, amelyben Demarcsek Györgyné szakmai vezető, Kerekesné Lévai Erika a partnerintézmény vezetője, Galyas József elnökhelyettes és Nagy Levente elnök tájékoztatja a sajtó képviselőit.

Demarcsek Györgyné ismerteti a „Tágasságot nekünk is!” című projekt céljait és az együttműködés eddigi eredményeit. A sajtótájékoztatót követően megtiszteli jelenlétével a rendezvényünket és beszédet mond:
Kozma Péter, Kormánymegbízott Úr, SZ-SZ-B megyei Kormányhivatal
Galyas József, elnökhelyettes, SZ-SZ-B megyei Területi Roma Nemzetiségi Önkormányzat
Nagy Levente, Elnök, Magiszter Alapítvány.

Jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényt:
Csanya Ildikó, Felzárkóztatási Szakértő, Szociális Ügyekért és Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkárság
Fülöp Erik, Polgármester, Tiszavasvári
Dr. Elek Tamás, Igazgató, Tiszavasvári Tankerület
Dr. Hosszú József, Tiszavasvári Járási Hivatal vezetője,
a Tiszavasvári Képviselő Testület tagjai, a partnerintézmények vezetői és munkatársai.

A rendezvényen elhangzó előadások a befogadó attitűd erősítését szolgálják, az együttműködések, a közösen végzett tevékenységek erejének, hatékonyságának és eredményeinek bemutatásáról szólnak majd. A rendezvény a civil- és társadalmi szervezetek összefogásának szép példája. A választott szlogennek megfelelően az együttműködés szakmaiságon, kölcsönösségen, tiszteleten és bizalmon alapszik és konkrét tevékenységeken keresztül valósul meg. A műsorban bemutatkozik a Vackor és a Magiszter Táncegyüttes. A Magiszter és a Csiribiri Táncegyüttes közös koreográfiában ad példát arról, hogy a művészeti nevelés eredményeként a közös formanyelv használta miként épít hidat, miként köti össze a gyermekeket egymással. A talpalávalót a Görice Zenekar szolgáltatja.

Felkészítő tanárok: Mizsányi Zoltán, Antal István, Ónadiné Tőkés Ildikó, Szűcsné Szakács Ildikó. A műsorban és az azt követő táncházban közreműködtek: Demarcsek Györgyné és a Nyírség Táncegyüttes táncosai: Demarcsek György, Antal István, Mizsányi Zoltán.

A nagyecsedi cigány táncokhoz a muzsikát a Dankó Band szolgáltatja, akik Biriből érkeznek, a Dankó Pista Alapítványi Iskola tanulói. A fiatal tehetséges énekesek - zenészek világszínvonalú előadásuk után a roma-magyar tánchagyományokat felvonultató táncházban is tovább muzsikálnak. A képzőművészeti műhely bemutatkozásához is ők adják a felemelő hangulatot teremtő muzsikát. A képzőművészeti műhelyben a Kabay János Általános Iskola és a Magiszter Általános Iskola tanulói dolgoznak együtt, mozaikokból álló csodálatos képet festenek. A mozaikokból a helyszínen bontakozik ki a közös alkotás.

A táncházba bekapcsolódhatnak a gyerekek és a szülők, a partnerintézmény pedagógusai is.

Az „ARC-OK”- című fotókiállítás Gazdag Tibor képeiből készül és olyan programokat örökített meg, amelyeket a „Tágasságot nekünk is!”- projekten belül valósítunk meg. A színházlátogatás, a családi karácsony és a vadaspark látogatás során együtt tevékenykedtek a gyermekek – szülők - pedagógusok. A kézműves tevékenységek, egymás megajándékozása, a közös táncolás, a fellépések örömei és sikerei mosolyogtak vissza ránk a képekről.

A rendezvényt fogadás zárja, ahol közösen felvágjuk a szülinapi tortát.

Köszönjük partnereinknek a támogató segítséget, együttműködést!