Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

A Kód napja

2015. február 16.

Csatlakozva ”A Fény Nemzetközi Évéhez”, az ISZE Tehetségsegítő Tanács a tavaly nagy sikert aratott „Kód napja" programsorozatot idén is meghirdeti 2015. március 2. és 30. között.

Mint ismert, az UNESCO hívta fel a figyelmet arra, hogy milyen fontos szerepet játszik a fény az életünkben, a tudományban, az oktatásban, a technológiában és a művészetben, ezért 2015-öt a Fény Nemzetközi Évének jelölte ki.

A „Kód napja” program fő célja az informatikával történő alkotás örömének megismerése, tapasztalása. Az ISZE (Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete) elmondása szerint fontos céljuk, hogy „sok iskola sok diákcsoportja csatlakozzon a programhoz és mutassák be az informatikai tudás megszerzésének fontosságát is”.

A „Kód napja” tehetségprogramban március 2 és 30. között a tanulók a csatlakozó iskolák számítógéptermeiben, a délutáni elfoglaltságok színesítésére, az informatika segítségével alkothatnak.

A program több korcsoport bekapcsolódását teszi lehetővé. A központi téma a fény.

Alsósoknak Lapoda Mesés feladatot; felsősöknek prezentációkészítést, animációt és grafikai feladatot készítettek; a középiskolások érettségire való felkészüléshez kaphatnak segítséget.

A feladatok készítői: Lakosné Makár Erika; Lucza László; Neubauer József, Szécsiné Festő-Hegedűs Margit. Az alkotó tevékenység nem verseny, de kérik, hogy minden tanulói csoport közös véleményezés alapján válassza ki a 3 legjobbnak tartott munkát.

„Kérjük, hogy beszéljék meg az igazgatókkal az ISZE „Kód napja” programhoz való csatlakozást és egyidejűleg felkérjük az igazgatókat együttműködésre, hogy támogassák az informatikai tehetségprogramot” – olvasható az ISZE honlapján.

A regisztrációkat itt várják.

Ha egy iskola több korcsoportban is szeretne részt venni a programban, akkor többször kell regisztrálniuk, minden korcsoportra külön-külön!

A tanulók munkáit a kodnapja [at] gmail.com címre küldjék el. A program zárását követően az alkotó munkában résztvevő csoport válassza ki közösen a 3 legjobban sikerült munkát és ezeket a munkákat csatolják a programot lezáró e-mailhez. A csatolmányt lássák el a tanuló nevével és évfolyamával.

Az ISZE kérése, hogy a program végén az iskolák írják meg a diákokkal közösen a véleményüket arról, hogyan sikerült a program.

Kérdéseikkel Lakosné Makár Erikát keressék az érdeklődők az erika [at] lakosvar.hu címen!

Részletes információ az ISZE honlapján.