Menü megnyitása

Népi játékok találkozója – Tehetségnap Hódmezővásárhelyen

2013. március 28.

A hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola és Óvoda április 5-én Tehetségnapot tart a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban és a Mozaik Kamarateremben Népi játékok találkozója címmel.  

A rendezvény időpontja: 2013. április 5. 16.30.

Az előkészítésbe, lebonyolításba bevont Tehetségpontok: Hódmezővásárhelyi Többcélú Kistérségi Társulás Klauzál Gábor Általános Iskola és Óvoda, Hódmezővásárhely,

A részletes programok alább olvashatóak:

1.)    Az általános iskola programja – Bessenyei Ferenc Művelődési Központ, 16 óra 30 perces kezdéssel:

Fellépő csoportok:

•    Szőnyi Benjamin Református Általános Iskola 1. osztályának „Kőketánc, kőketánc…” – dunántúli játékok, táncok    c. műsora
Felkészítő pedagógus: Tápai Lászlóné

•    Exner Leó Óvoda Nádor Utcai Tagintézmény OVISULI Csigabiga csoportjának „Tavaszváró daljátékok ” c. műsora
Felkészítő pedagógusok: Szőke Zsuzsánna és Szenti Helga

•    Kertvárosi Katolikus Általános Iskola Tekergők csoportjának „Nyihi-nyihinya….- Dél-alföldi játékok” c. műsora
Felkészítő pedagógus: Dora-Tóthné Szappanos Edit

•    Lányi Lajos Közhasznú Népművészeti Egyesület Árendás Néptáncegyüttes  Gyermek utánpótlás csoportjának „Mezőföldi táncok” c. műsora
Felkészítő pedagógus: Bagi Ferenc

•    Klauzál Gábor Általános Iskola Gregus Máté Tagintézmény Székkutas Napraforgó csoportjának” Tavaszi vidámság” c. műsora
Felkészítő pedagógusok: Szabó Jánosné és Szabó János

•    Klauzál Gábor Általános Iskola Gregus Máté Tagintézmény Székkutas Ficsergők csoportjának  „Csipkelődő” c. műsora
Felkészítő pedagógusok: Prágainé Szabó Terézia és Víghné Szenti Katalin

•    Németh László Gimnázium és Általános Iskola 1.c osztályának ” Népi csúfoló” c. műsora
Felkészítő pedagógus: Tóth Zsuzsanna

•    Klauzál Gábor Általános Iskola Szélforgó csoportjának „Ántán titiom” c. műsora
Felkészítő pedagógus: Marhás Erika

•    Varga Tamás Általános Iskola Pipirke és Pendelyes csoportjának „Szállj elő, zöld ág” c. műsora
Felkészítő pedagógus: Kispéter Éva

•    Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola Ficergők csoportjának „Kőrösi Kerepesi körtéfa….” c. műsora
Felkészítő pedagógusok: Csókási Imre és Kispéter Éva

•    Jövőnkért Alapfokú Művészeti Iskola és Lányi Lajos Közhasznú Népművészeti Egyesület Jövőnkért Árendás Néptáncegyüttes Felnőtt és ifjúsági csoportjának Bagi Ferenc:Tyukodi emlékek, Bagi Ferenc:Együtt a dél-alföldön, Balogh Ildikó-Fantoly Gyula:Rimóciak c. műsora
Felkészítő pedagógus: Bagi Ferenc

2.)    Az óvoda programja – Mozaik Kamaraterem, 16 óra 30 perces kezdéssel:

Fellépő csoportok:

•    Hódmezővásrhelyi Égbőlpottyant Evangélikus Óvoda Cinegelábúak csoportjának „Tavaszköszöntő” c. műsora
Felkészítő pedagógus: Benséné Sándor Erzsébet

•    Exner Leó Óvoda Nádor Utcai Tagintézmény Kisvirágok csoportjának „Tavaszváró ” c. műsora
Felkészítő pedagógusok:
Légrádiné Uzonyi Szilvia és Nánainé Ritzl Ildikó

•    Líbor Ilona Óvoda Székkutas Százszorszép csoportjának „Hármat tojott a fekete kánya” c. műsora
Felkészítő pedagógusok: Bubela Istvánné és Kerekesné Laki Mónika

•    Exner Leó Óvoda Klauzál Utcai Tagintézmény Katica nagycsoportjának „Pásztoros játék” c. műsora
Felkészítő pedagógusok:
Vargáné Lugosi Mariann, Nagy Edit, Ungor Edina

•    Exner Leó Óvoda Tornyai Utcai Tagintézmény Méhecske csoportjának” Ki játszi ilyet?” c. műsora
Felkészítő pedagógusok: Béni Zita Kinga, Győrffy Pálné, Kakuk Melitta

•    Brunszvik Teréz Óvoda Csuporka csoportjának „Lánc, lánc eszterlánc” c. műsora
Felkészítő pedagógus: Tápai Lászlóné

•    Szeremlei Sámuel Református Óvoda Maci csoportjának „Csivirítem, csavarítom” c. műsora
Felkészítő pedagógusok:
Hajduk Andrásné és Dr. Strehlingné Marton Judit

•    Bessenyei Ferenc Művelődési Központ Kiscsillag csoportjának „Katonásdi” c. műsora
Felkészítő pedagógus: Tápai Lászlóné

A szervezők mindenkit sok szeretettel várnak, a programokon a részvétel ingyenes!

További információ található a Tehetségnapról az alábbi linken: klauzalgabor.hodtav.hu