Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Mesevilág, kézműves tevékenységek, budapesti kirándulás JG 350 000 007

GlobalID:
JG 350 000 007
Kidolgozó:
Andrási Ilona, Guba Istvánné
Alkalmazók:
Indulás dátuma:
2013/2014 tanév
Kapcsolattartó:
Intenzív programsorozat nagycsoportos óvodásoknak.

A „Mesekuckó” és a „Túri szemezgető” kézműves műhelybe járó nagycsoportos gyermekek óvodai életét színesíti, gazdagítja az intenzív program.  
A meseműhelyben a népmesék csodálatos, sokszínű világával, népi gyermekjátékokkal, versekkel, mondókákkal, a kézműves műhelyben helyi néphagyományokkal, kismesterségek értékeivel ismerkednek a gyermekek heti egy alkalommal. Első intenzív programunkon Bajzáth Mária mesepedagógus, a Paloznaki Meseközpont szakmai vezetőjének interaktív mesejátékával a népmesék, a tündérmesék sokszínű világába jutottak gyermekeink. A mesék között kézműves tevékenységekre került sor, a gyermekek megismerkedhettek a selyemfestés és a nemezelés technikájával. A második alkalommal óvodánk tornaterme „Meseországgá” változott, ahol a gyermekek és a programban résztvevő óvodapedagógusok mesehősökként barangolva különféle mesés feladatokat oldottak meg.

Az intenzív program valódi utazással zárult: kirándulást szerveztünk Budapestre, a Bábszínházba és az Állatkertbe. A kirándulás alkalmával megismerhettük fővárosunkat, láttuk a nagyvárosi forgatagot, kipróbáltuk a számunkra addig ismeretlen közlekedési eszközöket, étteremben ebédeltünk: mindez a sokszínű ismeretszerzés mellett csodálatos élményt jelentett a gyerekeknek.  

Lehetőséget kaptunk különféle eszközök megvásárlására is: nemezeléshez gyapjú, selyemfestéshez anyag, festék, a fakanálbábhoz szükséges eszközök, illetve ujjbábok vásárlására. A gyermekek számára minden ingyenes volt, így azok is részt vehettek a programokban, akiknek erre nem lenne lehetőségük.  
Tömbösített, intenzív programjaink rendkívül érdekesek, élménydúsak, tanulságosak, fejlesztő és egyben lazító hatásúak voltak. Új barátságok alakultak ki, hiszen a műhelybe járó gyermekek más és más csoportból érkeztek. A két műhely összekapcsolása a pályázati programok megvalósítása során olyan sikeresnek bizonyult, hogy a kapcsolódási pontokat szeretnénk a későbbiekben megtartani, illetve – az önálló arculat megőrzésével – lehetőség szerint bővíteni.