Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Zenei fejlesztés óvodában JG 360 000 037

GlobalID:
JG 360 000 037
Kidolgozó:
Rozsnyai Zsoltné és Mészáros Éva
Alkalmazók:
Indulás dátuma:
2014
Kapcsolattartó:
Táncház, mese, koncertlátogatás, hangszerek megismerése.

A Püspökladányi Egyesített Óvodai Intézmény 2012-ben kiérdemelte a regionális szintű, Kiváló Akkreditált Tehetségpont elismerést. Nevelési programunk, az „Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel” című alternatív program megvalósítása során kialakítottunk egy új óvodaképet, új módszereket tanultunk és alkalmazunk, egyéni fejlesztési rendszert építettünk ki - mindezt egy nagyon jól működő szervezeti kultúra keretei között. A tanultak és a tapasztalataink alapján igényként jelent meg a nevelőtestületünkben, hogy új szemlélettel tekintsünk a gyermekeinkre, hogy ne csak a hátrányaik alapján gondozzuk őket, hanem keressük meg legjobb adottságaikat, pozitívumaikat, és erősségeikre alapozva fejlesszük személyiségüket. Bízunk benne, hogy így nem vész el egyetlen gyermeki érték sem. Ezen elvek mentén szervezzük intézményünkben valamennyi 5 évet betöltött gyermek részére a tehetségígéreteket gondozó műhelyeinket.

Célunk, komplex tehetséggondozó műhelyfoglalkozások szervezése testi- kinesztetikus (népi játék) tehetségterületen, gazdagító és lazító programok beillesztésével a Bokréta és Pántlika tehetséggondozó műhelyekbe járó gyermekek részére.

A komplex műhelyfoglalkozások végén meghitt, közös éneklésre és önfeledt játékra invitáljuk a szülőket. A farsangkor jókedvű élményjátékot, a medvetáncoltatót mutatnak be kis tehetségígéreteink, illetve közös táncba invitálják a résztvevőket. A mulatság végén a tanult rigmusokkal, a "Kiszebáb" elégetésével elűzzük a telet.

Gazdagító programként a Kenderkóc néptánccsoport táncházában "télűző kiszézésben" vesznek részt. Ezek a programok kiegészítik a tehetségműhelyek rendszeres foglalkozási sorozatát, tartalmilag egymásra épülnek, a tehetséges gyerekek számára lehetőséget nyújtanak új impulzusok szerzésére. A táncházban megismerkedhet sokféle, különböző táncos mozdulattal, így a táncok mozgásanyagához kreatív ötletei születhetnek, mindez pedig a kreatív adottságok, a táncos improvizáció fejlődése szempontjából nagyon fontos. Megfigyelhetik a szép, egyenes testtartást, műhelyeink kiemelt feladata, olyan mozgáskultúra kialakítása, amelyben a gyermekek számára természetes a szép testtartás, az esztétikus, összerendezett mozdulat. Élmény volt nézni a moldvai táncukat, ahol különböző táncos mozdulatokkal ismerkedhettek meg a gyerekek, megfigyelhették a szép, egyenes testtartást, az esztétikus, összerendezett mozdulatokat. Az előadás után a táncházban a közösen készített kiszebábbal táncolhattunk.

Lazító programként a Cibere bábszínház Aranytulipán című interaktív mesejátékát, illetve „Farshang” koncert részesei lehetnek a gyerekek.

A színházban tapasztalhatják a szöveges előadást, a humort, hogy bátran és szívesen vállaljanak szerepet, ami fontos motivációs adottság a népi gyermekjáték műhelyekben. Az aranytulipán – meseelőadás megtekintését lazító programként terveztük be.

Városunkban már hagyománnyá vált a Csenki Imre Művészeti Iskola „Farshang” koncertje, melyet humorral átszőve adnak elő a zeneiskolások és tanáraik. A gyerekek sokféle hangszerrel, ismerkedhettek meg és felfedezhették a tiszta éneklés szépségét.

A programpárok jól kiegészítették egymást, s a gyermekek a sok-sok élményt boldogan mesélték el társaiknak és szüleiknek egyaránt. Szoros, baráti kapcsolat alakult ki a két tehetségműhely tagjai között, a szülők, különösen a hátrányos helyzetű gyermekek szülei nagyon örültek a fejlesztésnek és a tartalmas programoknak.