Iskolánk előminősített referenciaintézmény két referenciaterületen, ezek közül az egyik: A művészeti nevelés műveltségterületen kompetencia alapú programot megvalósító intézmény. Az előminősítés időpontja: 2011.jún.27. A másik referenciaterület az ökoiskolai, de jelen esetben a művészeti nevelés tartozik a tehetségpont kialakításához. Három művészeti ágban tevékenykedhetnek a tanulóink magas színvonalon: énekkar, gyermekszínjátszó csoport, vizuális kultúra.
A Bolla Géza gyermekkórusunk 1992 óta változatlan formában működik. Úgynevezett jó gyakorlatként is bemutathatjuk a Maskara gyermekszínjátszó csoportunkkal együtt. Mindkét csoporttal rendszeresen járunk versenyekre, fesztiválokra. A kórusunk nemzetközi eredményekkel is rendelkezik: egy olaszországi minősítéssel és egy Budapesten tartott szintén nemzetközi elismeréssel. Mindkettőről ezüst oklevéllel térhettünk haza. Az országos Éneklő Ifjúság kórusfesztiváloknak is rendszeres résztvevői vagyunk, évente megmérettetjük magunkat, arany okleveleket vehetünk át.Működik a cserekapcsolatunk a székelyföldi Gyermekfilharmónia ének- és zenekarával, rendszeresen utazunk egymáshoz. A cserekapcsolat írásban dokumentált, a két karnagy is rendszeresen találkozik a nagy távolság ellenére is. A Maskara gyermekszínjátszó csoporttal minden évben benevezünk a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó fesztiválra. A minősítő versenyen eddig többnyire ezüst és bronz oklevelet kaptunk a produkciókra.A diákszínpadunkkal a helyi és területi kulturális rendezvényeket ,ünnepségeket is színesítjük. Az ún. rajzszakkörünk is változatlanul nagy érdeklődésű: a gyermekek vizuális kultúráját fejlesztjük. A szakkörvezető tanár az elmúlt évek alatt megszámlálhatatlan pályázati anyagot küldött a különböző rajzversenyekre. A gyerekeink alkotásai kiállításokon is részt vesznek.
Iskolánk felvételi körzete Hidegség, Fertőhomok és Hegykő közigazgatási területe. Ezen kívül az egész Fertő-partról járnak hozzánk gyerekek, és szívesen fogadjuk őket. Régebbi szóhasználattal a Sopron-Fertőd kistérség falvaival tartunk szoros kapcsolatot.Bővebben: együttműködési szerződéssel rendelkezünk a soproni Petőfi Színházzal, a Soproni Múzeummal, a fertődi Városi Könyvtárral, valamint a fertődi J. Haydn Zeneiskola kihelyezett tagozata is működik az intézményünkben. Az elsős és a másodikos tanulóink számára helyben tartják a szolfézs előképző első és a szolfézs előképző második évfolyam óráit.A fertődi zeneiskola szolfézstanára jár át iskolánkba heti 2-szer 2 órában. A tehetséges gyerekek ének-zenei oktatása tehát már az első osztályban megkezdődik.
A zenei tehetséggondozás pedig a fertődi zeneiskolával karöltve folyik: a közös koncertek, szervezett programok, utazások jelzik az együttműködést. A kórusnaplókban dokumentáljuk hosszú évekre visszamenően.Már több művésztanár egyetemi hallgatóra - mint közös tanítványunkra - büszkék lehetünk. Legutóbb egy operaénekes tanítványunknak szerveztünk közösen hangversenyt a hegykői templomban. A székelyföldi cserekapcsolatunk nyári ( 2014) programja pedig tényleg megmozgatta az egész Fertő-partot: 60 családdal szervezte meg az iskolánk a 160 tagú erdélyi Gyermekfilharmónia elszállásolását. A koncertjükre augusztus 17-én több száz ember volt kíváncsi, a templomunkban alig fért el a közönség. Az iskolai tehetséggondozást két helyi alapítvány is támogatja: elsőként a Pro Cultura Hegykő Közalapítvány ( Hegykő, Iskola u. 1.), másodikként a Hegykői Általános Iskola Tanulóiért Alapítvány ( Hegykő, Iskola u. 7-9.), mely az iskolánk alapítványa. A szülői munkaközösségünkhöz is bátran fordulhatunk, ha anyagi segítségre szorulunk.Tanulóink nagy százaléka rendelkezik gyermekszínházi bérlettel, rendszeresen járunk előadásokra a soproni színházba. A múzeumpedagógiai foglalkozások és tanórák az éves munkatervünknek megfelelően történnek. A soproni múzeum szakembereit, régészeit az iskolánkban is már sokszor fogadtuk, de mi is utaztunk már többször a soproni Storno-házba és a Tűztorony kiállító termeibe.
A referenciaiskola címet az előminősítést követően szeretnénk évek múlva megszerezni. Ez a távlati célunk. Változatlan formában működnek a kóruspróbák fenntartói engedéllyel heti 2 órában, a gyermekszínjátszó szakkör és a rajzszakkör szintén. A szakos ellátottság biztosított. Az elkövetkező tanévben is benevezünk a területi Éneklő Ifjúság kórusversenyre, terv egy budapesti kórusfesztiválon való részvétel. A diákszínpaddal ismét az országos Weöres Sándor Gyermekszínjátszó fesztiválra nevezünk be tavasszal, terv a soproni Ki mit tud ?-on való részvétel is. A rajzpályázatokra is folyamatosan készítjük a pályamunkákat, már a múlt héten nyert egy tanítványunk rajzversenyt. Hegykő Község Önkormányzata Mikulás rajzpályázatot írt ki ezen a héten a tanulóink számára. Az eredményhirdetést követően a pályaműveket egy kiállításon is bemutatják. Felelős tanár: Erdő Klára. A szülői munkaközösségünk karácsonyi kirakodóvásárt szervez 2014. dec. 6-án a tornacsarnokunk előtti téren. Ehhez a tanulóink által előadott adventi műsor is kapcsolódik. Közreműködnek: versmondó és hangszeres gyerekek, valamint az iskolai kórus. Felelős tanár: Szemerits Anna és Zambó Istvánné. Tavasszal az immár hagyományos anyák napi koncertet szervezzük meg a hegykői Szt. Mihály -templomban a Bolla Géza gyermekkar közreműködésével. Működik a Tündérrózsa népdalkörünk is. Tagja: hét leányka, akikkel tavasszal benevezünk a Barsi Ernő népdaléneklési versenyre, melyet a Megyei Pedagógiai Intézet szervez.
A KLIK Soproni Tankerülete által fenntartott és működtetett iskola vagyunk, a pedagógiai programunk és a helyi tantervünk a művészeti nevelés körében végzett tehetséggondozást részletesen tartalmazza. A tehetséggondozással összefüggő anyagi segítséget - a fenntartón kívül - különféle pályázatok, önkormányzati támogatások, helyi vállalkozói mecénások és alapítványok nyújtanak. Nem hagyhatjuk figyelmen kívül a szülők támogatását sem: a csoportok utaztatásában mindig segítenek : vagy a szállításban ( autókkal) vagy a gyerekek kíséretében.