Az alapító 2003 óta tart fent 3 művészeti ágas művészeti iskolát. Az 1996-ban indított intézménye országos, nemzetközi és megyei kiemelkedő eredményekkel rendelkezik mindegyik oktatott műfajban. Jelenleg 41 tehetséggondozással is foglalkozó munkatársat foglalkoztat. A fenntartott intézmény kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként minisztériumi köznevelési megállapodással rendelkezik. Köznevelési feladatainak kiegészítéseként versenyszervező, versenyfelkészítő, pedagógiai fejlesztéseket végző feladatokat is ellát. Tehetségfelismerő programunkban zenei, képzőművészeti és táncos készségfelmérést végzünk. Óvodás kortól egészen felnőtt korig lehetővé tesszük a képzési programunkhoz történő csatlakozást. A szaktanárok és a növendékek bizalmon alapuló hosszútávú kapcsolata segíti a gyerekek, fiatalok önértékelésének kialakulását, illetve más tehetségműfajokban is támogatja a bátor kiállás létrejöttét. Az elmúlt évtizedekben szinte minden évben készítettünk fel szakirányú továbbtanulásra növendékeket, jelenleg már volt tanítványunk is együtt dolgozik művésztanárként intézményünkben. Tehetségpontunk volt növendékei nemzetközi színtéren is bizonyították rátermettségüket. Zene műfajban házi versenyeket szervezünk hangszercsaládonként, emellett a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák szakmai égisze alatt házigazdái vagyunk a régióra kiterjedő Ritka Hangszerek Találkozójának. Képzőművészetből minden évben legalább két kiállítást szervezünk, melyek közül a legkiemelkedőbb a Párizsi Louvre-ban tavalyelőtt bemutatott növendék tárlatunk volt. Rendszeresen veszünk részt fővárosi gyermekalkotók tárlatain is. Több képzőművészeti tanszakon adunk lehetőséget növendékeinknek versenyfelkészülésre (grafika, festészet, tárgyalkotás, textil, fotó, tűzzománc), mely lehetővé teszi a különböző tehetségágak kibontakozását. Tánc műfajon belül társastáncoktatással foglalkozunk, országos és nemzetközi eredményekkel büszkélkedhetnek tanítványaink. Évente két nagy táncgálát szervezünk, Mohácson és Kozármislenyben.
Iskolánk 2003.óta tagja az Alapítványi és Magániskolák Egyesületének, ahol önálló művészeti iskolai tagozat van. Intézményünk vezető munkatársa elnökségi tagsági szerepet is betölt az országos szervezetben. A hosszú közös munka során, melynek érdekvédelmi és szakmai ágai egyaránt vannak, számos kiváló művészeti iskolával sikerült gyümölcsöző együttműködést kialakítani. Ezek közül is kiemelkedő a szegedi Triola AMI és a budapesti Kiss Zenede AMI-val kialakított tehetségfejlesztő közös tevékenység. Számos konzorciumi pályázatban is együttműködtek az iskolák, folyamatos egymás tehetséggondozó munkájának megismerése, a jó gyakorlatok átvétele. Határon túli kapcsolatokkal is bőségesen rendelkezünk, Románia, Szerbia, Kárpátalja művészeti iskoláival vettünk részt közös programokon, fejlesztéseken. Különleges fejlesztési területnek számít a fenntartó életében a Művészetek Völgye szervező cégével való folyamatos együttműködés. Az önálló gyermek művészeti udvar létrehozása kilencedik éve ad lehetőséget alapítványunk művészetoktatási, pedagógiai, tehetséggondozási munkájának széles körben történő bemutatására. Az Alapítványi és Magániskolákat meghívva pedagógiai fejlesztések bemutatására is sor kerül workshop-ok, fórumok megtartásával. Alapítványunk és az általa fenntartott iskola a székhelyen és a telephelyeken is nagy hangsúlyt fektet a kapcsolatok ápolására. Kiváló szakmai együttműködésben vagyunk Kozármisleny, Egerág, Darány, Szentlászló, Mohács, Lippó, Majs, Dunaszekcső, Pécs általános képzőhelyeivel, önkormányzataival, egyházi szervezeteivel, helyi civil szervezetekkel. Minden oktatási helyszínünkön aktívan részt veszünk a civil szervezetekkel való együttműködésben, így partnereink száma meghaladja az ötvenet. Társadalmi munkában részt veszünk hátránykompenzáló feladatok ellátásában is, tanodákkal, nemzetiségi szervezetekkel tartunk fent gyümölcsöző kapcsolatot. Megjelenési módok: városi, megyei, regionális rendezvényeken, országos konferenciákon ismertetjük a munkánkat. A helyi, városi médiákat rendszeres tájékoztatjuk munkánkról, a közösségi oldalakon is megjelenítjük a tehetséggondozó tevékenységünket.
A szervezet fő profilja a művészeti nevelés. Zenei és táncos kiselőképzős foglalkozásokat tartunk óvodásoknak, helyi képességfelmérést végzünk minden évben a 4-6 éves korosztály részére. A zenei és táncos óvodás foglalkozásainkon összesen 400 gyermek vesz részt éves 5-6 alkalommal. Az általános iskolai korosztály részére hangszeres tanszakokat működtetünk, grafikát, kézművességet és textilművességet tanítunk, társastáncot oktatunk. Zenészeink között minden évben van szakirányban tovább tanuló gyermek, társastáncosaink között Európa bajnok formáció van, képzőseink az elmúlt 5 évben rengeteg országos és nemzetközi eredményt érték el, miniszteri dicséret, pályázati különdíjak, önálló kiállítás Budapesten, Pécsett. Szervezetünk a házigazdája a Baranya Megyei Ritka Hangszerek Találkozójának. Alapítványunk rendelkezik 4 fő mentortanárral, 3 fő zeneterápiás szakemberrel, egy fő pszichológus végzettséggel is rendelkező képzőművész tanárral. Az intézményben dolgozó művésztanárok az elkövetkező évben is számtalan helyi művészeti program lebonyolítását vállalták fel. Koncertek, kiállítások, táncbemutatók jellemzik az éves munkánkat. Pedagógusaink folyamatosan képzik magukat, a kreativitás kibontakoztatásának témakörében saját tapasztalataikat bővítve hospitálásokon is részt vettek.
A fenntartó alapítvány és intézménye (a tehetséggondozás területén eddig végzett munkájának elismeréseként is) elnyerte a köznevelési megállapodást a szakminisztériumtól, melynek próbálunk a legnagyobb tisztelettel megfelelni. A tehetséggondozás egyik jelentős anyagi kiadása a hátránykompenzálással együtt végzett tehetségfelismerő, támogató programunk, mely nagyon fontos a hozzánk járó kistelepülési gyermekek önbecsülésének kialakításában: az országos, időnként nemzetközi megmérettetések biztosítása emeli a gyerekek eredményességét más tanulási fronton is. Az alapítvány saját bevételei, a szakmai támogatás és a reményeink szerinti pályázati támogatások együtt magas színvonalú tehetséggondozást biztosítanak. Az alapítvány non-profit vállalkozási bevételeit, teremkiadás, külső képzések szervezése, művészetek völgye fesztivál bevétele, alkalmankénti támogatói összegek mind-mind segítik a tehetséggondozó munka fenntartását. Jelenleg komoly beruházásra is készülünk, szeretnénk a kiváló zongora tanszakunk részére egy hangversenyek, online és jelenléti tanulmányi versenyek megtartására is alkalmas hangversenyzongorát beszerezni, melynek támogatói akciója 2025. tavaszán indul el. Minden évben saját bevételből finanszírozzuk a képzőművészeti alapanyagok, fogyóeszközök vásárlását, a táncruhák felújítását, esetleges cseréjét.