Az Ugrimanók Torna Klub (UTK) a testi-kinesztetikus tehetségterületen (torna sportágban) nyújtja be regisztrációs kérelmét.
A legfontosabb szempontunk, hogy a gyerekek a játékos foglalkozásokon keresztül megszeressék, napi feladatunknak tekintsék a mindennapi testmozgást, szívesen, önként végezzék, elvezzék, örömük teljen benne. Fontos feladatunk a sporttehetség-ígéretek felkutatása, számukra a megfelelő képzés biztosítása, a legtehetségesebbek versenyeztetése, hazai élvonalba juttatása, és olyan sportolók nevelése, akik felnőtt korban is kiemelkedő teljesítményt tudnak majd nyújtani ebben a nagy hazai hagyományokkal rendelkező sportágban. Taglétszámunk 100 fő körül mozog.
Az Ugrimanók Torna Klubot 2015-ben jegyezte be a Zalaegerszegi Törvényszék, azonban a formális megalapítást komoly szakmai munka előzte meg. 4 évvel ezelőtt elindultak a heti rendszerességgel tartott edzések a környéken. A torna sportágban a sikeresség elengedhetetlen feltétele a minél kisebb életkorban elkezdett edzésmunka, így az utánpótlás-nevelés szempontjából meghatározó, főként óvodás korosztállyal foglalkozik az egyesület. Jelenleg Keszthely kettő (Gagrin, Életfa), Hévíz egyetlen egy óvodájában és a keszthelyi Ranolder Iskolákban tartjuk edzéseinket. Klubunk 2012 óta nyaranta 3-4 turnusban napközis tábort szervez, mely jó alkalom arra, hogy minél több gyermek kerüljön velünk kapcsolatba, mi pedig tudatos munkával tehetség-kiválasztást tudjunk végezni. Eddigi legkiemelkedőbb versenyeredmény: A 2015. évi Veszprémben tartott Mini-trambulin Országos Diákolimpián Csoba Flóra 10. helyen, Polgár Iván 4. helyen végzett. Tehetségazonosítás és –fejlesztés mellett tehetség-tanácsadást is végez az egyesület. Az egyesület edzője a hozzá érkező gyermekeket a testi fejlettséget és adottságok figyelembe vételével a nekik legmegfelelőbb sportág felé tereli.
Személyi feltételek: Az egyesület elnöke és edzője, Sebestyén Gábor 1985-től 2005-ig aktívan tornázott. A nagykőrösi csapat tagjaként Országos Diákolimpiai első helyezett csapatban (1997, 1998). A Magyar Testnevelési Egyetem csapatában aranyérmes csapattag a főiskolás bajnokságon. Testnevelő tanári diplomáját 2005-ben szerezte meg. A versenyzői múlt mellett nemzetközi edzői tapasztalatokkal rendelkezik. 2003-ban tornaedzőként dolgozott a Károlyi Béla Tornafarmon, Texasban. 2005-2008 között vezetőedző és klub menedzser a Gordons Gymnastics Club-ban, Fokvárosban, Dél-Afrikai Köztársaságban. 2012-től Keszthelyen vezeti az Ugrimanók Torna Klubot. Emellett testnevelő tanárként dolgozik az Életfa Iskolában. Eddigi életpályájának bemutatása is alátámasztja, hogy mind szakmai múltja, mind pedagógiai tanulmányai és tapasztalatai, mint szervezőkészsége alkalmassá teszik a tehetségpont sikeres menedzselésére.
Szakmai munkánkat lendületes, fiatalos stílusban mutatja be a helyi Monitor Magazin Értékrend című műsorának riportja (http://www.monitormagazin.hu/video/ertektrend---ugrimanok-keszthelyen-)
Tehetségpontunkat térségi hatókörrel kívánjuk megalapítani, ugyanis működési területünk nemcsak Keszthely városára, hanem a kistérség/járás más területeire is kiterjed.
Kitűnő kapcsolatot ápolunk a működési területünkön fekvő oktatási intézményekkel, ugyanis sportfoglalkozásaink kivétel nélkül oktatási-nevelési intézményben zajlanak, így szoros az együttműködés név szerint az alábbi intézményekkel: Keszthelyen Gagarin és Életfa Óvoda, Hévízen Brunszvik Teréz Óvoda és a keszthelyi székhelyű Ranolder Katolikus Általános Iskola.
A nyári táboroknak különleges szerepet szánunk az új tagok toborzása kapcsán. 2012 óta 3-4 turnusban nyári napközis tábort szervezünk, mely jó alkalom arra, hogy minél több gyermek kerüljön velünk kapcsolatba, mi pedig tudatos munkával tehetség-kiválasztást tudjunk végezni.
A szülői igényekre reagálva az egyesület tehetség tanácsadást is végez. Az egyesület edzője a hozzá érkező gyermekeket a testi fejlettséget és adottságok figyelembe vételével a nekik legmegfelelőbb sportág felé tereli. Ezáltal jó szakmai kapcsolatot alakítottunk ki a helyi sportegyesületekkel, egymás munkájának kölcsönös segítése érdekében ők is küldenek hozzánk ifjú sportolókat, ha a torna sportágban találják őket tehetségesnek.
Nagy hangsúlyt fektetünk új tagok toborzására, több csatornás marketing tevékenységet folytatunk. Az egyesület 2012 óta önálló facebook oldalt üzemeltet (https://www.facebook.com/ugrimanok/?fref=ts). Minden év szeptemberében az oktatási-nevelési intézményekben plakátotokat függesztünk ki, hogy új tagokat tudjunk toborozni. Regisztrált tehetségpontként is újabb internetes felületeken tudjuk tevékenységünket bemutatni.
Célunk a sport tehetségek felkutatása és továbbfejlesztése. Tehetségpontunk célcsoportja az óvodás és általános iskola alsó tagozatába járó gyermekek.
Az eddig meglévő programjainkat szeretnénk tehetségpontként is továbbfolytatni.
1. Októbertől májusig heti rendszerességgel edzések megtartása (óvodai oktatások heti 1x45 perc, iskolai edzések heti 2x1 óra időtartamúak). Az oktatásokon és edzéseken kondicionális és koordinációs képességfejlesztés folyik. Nagyon fontos a játékos formában végzett aktív mozgás. Prevencionális hatású gyakorlatok segítik megelőzni a sérüléseket. Az órákon általános nyújtásokat és speciális erősítéseket alkalmazunk.
2. A legtehetségesebb sportolók versenyeztetése hazai és nemzetközi versenyeken. (jelenleg elbírálás alatt van a Nemzeti Tehetség Program keretében „Tehetséges magyar fiatalok nemzetközi tanulmányi vagy művészeti versenyeken való részvételének támogatása” című felhívásra benyújtott programunk, melynek keretében 4 fő tehetséget szeretnénk egy angliai versenyen elindítani)
3. Nyári táboroztatás a toborzás és tehetség-kiválasztás jegyében. (Nyaranta 3-4 turnusban vesznek részt a gyerekek a napközis táborban)
4. Sportági bemutatókon való részvétel a torna sport népszerűsítése és toborzás céljából.
Egyesületi tagdíjakból működési költségeink egy része finanszírozható.
Rövid távú terveink között szerepel a térség vállalkozóinak felkeresése. Különösképpen azon vállalkozóknál várunk pozitív fejleményeket, ahol a vállalkozó gyermeke sportolása miatt ismeri egyesületi tevékenységünket.
Bejegyzett egyesületként már önkormányzati támogatást is tudunk fogadni.
2017-től jogosultakká válunk fogadni a személyi jövedelem adó társadalmi szervezetek számára felajánlható 1 %-át, mely 100 fős taglétszámunkat tekintve jelentős működési forrássá léphet elő.
Továbbá minden pályázati lehetőséggel élve szeretnénk tárgyi feltételeinket javítani, működésünkhöz többlet anyagi forrásokat bevonni.
A sikeres Tehetségpont regisztrációt követően működésünk több területén is fejlődést várunk. Egyrészt a Tehetségpont hálózatnak köszönhetően növekszik a velünk kapcsoltba kerülő szülők száma, másrészt bízunk benne, hogy Tehetségpontként eredményesebben tudunk szerepelni a Nemzeti Tehetség Program pályázatain.