Iskolánk 1997-ben zeneiskolaként kezdte, majd 1999-től négy művészeti ágra kiterjesztve folytatta tevékenységét. Ettől az évtől nevünk: Csitáry Emil Művészeti Műhely Alapfokú Művészetoktatási Intézmény. 2007-ben Kiválóra minősített alapfokú művészetoktatási intézmény lettünk. 2011. február 5-én Csitáry Tehetségpontként elnyertük az Akkreditált Kiváló Tehetségpont címet.
Művészetoktatásunkban - az esélyegyenlőség jegyében - minden tanulónk számára igyekszünk adottságainak megfelelő, hatékony oktatást biztosítani, ugyanakkor kiemelt figyelmet fordítunk a személyre szóló tehetséggondozó munkára is. Tantestületünk minden tagja tudatosan elkötelezte magát a feladatra, melyet pedagógiai programunkban is megfogalmaztunk.
Iskolánk négy művészeti ágban - zeneművészet, ipar-és képzőművészet, táncművészet, színművészet - foglalkozik tehetségneveléssel. Törekszünk az egyéni képességek, készségek korai felderítésére, individuális és differenciált oktatással a tehetséggondozásra és fejlesztésre. Tehetségnevelő tevékenységünket „utazó” tanáraink végzik, hogy az érdeklődő tanulók ne csak a megyeszékhelyen, hanem a környékbeli településeken is részesülhessenek művészeti oktatás keretein belül tehetséggondozásban.
Folyamatos feladatunknak tekintjük az aktív és folyamatos tehetség tanácsadó munkát, melyet a tehetségfejlesztő szaktanácsadónk irányít.
2011-től a Teleki Tehetségsegítő Tanács tagja vagyunk. (TT 750 001 982)
Munkánkat egy pszichiáter és egy pszichológus segíti.
Hatókörünk Fejér megye hét települése, ahol a Csitáry Emil Művészeti Műhely Alapfokú Művészeti Iskola biztosít lehetőséget tehetségnevelő munkára. Tíz székesfehérvári általános iskolával munkálkodunk együtt. Ezek a következők: Kossuth Lajos Általános Iskola, Németh László Általános Iskola, Zentai Úti Általános Iskola, Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, Széna Téri Általános Iskola, Tolnai Úti Általános Iskola, Vasvári Pál Általános Iskola, Táncsics Mihály Általános Iskola, Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Talentum Református Általános Iskola, vidéken pedig: Chernel István Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium Agárd, Nemeskócsag Általános Iskola Pákozd, Általános Iskola Iszkaszentgyörgy, Zichy Jenő Általános Iskola Sárszentmihály, Mátyás Király Általános Iskola Csór.
A tehetségpontok közül aTeleki, a Kodály, az Allegro Tehetségpontokkal építettünk ki szakmai kapcsolatot.
Ének-zene műveltségi versenyünk országos hatókörű, melynek fővédnöke Miklósa Erika Kossuth és Prima Primissima díjas világhírű operaénekes.
Hangversenyeket és kiállításokat tartunk a Székesfehérvári Vörösmarty Mihály Kultúrházban, a Szent István Művelődési Házban, az Öreghegyi Művelődési Házban, az egyházakkal való jó kapcsolat révén a székesfehérvári és a környékbeli templomokban. A korai tehetség felismerésben és gondozásban segítséget nyújtunk az Alma és Napsugár Óvodáknak.
A Magyar Géniusz Projektiroda és a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége Felnőttképzési Tevékenységéért felelős vezetője által a szülők és nagyszülők számára szervezett „Tehetség és szocio- emocionális fejlődés” elnevezésű 10 órás képzésben részt vettek szívesen és lelkesen segítenek programjaink rendezésében és végrehajtásában. Hasonló tevékenységével segít a Csitáry iskola Szülők Tanácsa és a Művészinas Egyesület. Szakmai kérdésekben a Zene-és Művészeti Iskolák Országos és megyei szervezetére támaszkodhatunk.
Ahogy az elmúlt időszakban is, úgy a jövőben is kiállításokat, bemutatókat, koncerteket szervezünk, versenyekre készítjük fel tehetséges tanulóinkat és feltűnő eredményeket elért csoportjainkat. Sikeres rendezvényünk az évente egyszer (áprilisban) megrendezésre kerülő egész napos Csitáry Fesztivál, ahol a kulturális bemutatkozás mellett párhuzamosan bemutató foglalkozásokat tartanak hangszeres tanáraink. Ezen a rendezvényen történik tehetség tanácsadás a tehetséggondozásban képzett tanáraink, tehetséggondozó szaktanácsadónk és pszichológusaink által az érdeklődők részére. Itt kerül átadásra a Csitáry Plakett, amelyet a legeredményesebb tehetségeink és tanáraik kaphatják.
Tervezzük a következő években is az Országos komplex ének-zenei műveltségi tehetséggondozó verseny levelező, régiós és országos fordulóinak szervezését és lebonyolítását. Rendszeresen szervezünk hangversenyeket az adventi időszakban a befogadó iskolákban, Székesfehérváron a Budai úti református templomban, és eleget teszünk a Polgármesteri Hivatal felkéréseinek is. A tehetségpontunk specifikuma a Testvérek Hangversenye - mely nagy népszerűségnek örvend -, évente megrendezünk. A nyári szünetekben az elmúlt években művészeti táborokat tartottunk. A következő években a tervezés és teljesítés a sikeres pályázatok függvénye. A jó gyakorlatunk a „Kalendárium tanterv”, amely komplex művészeti foglalkozásokat tartalmaz. Folytatása szintén sikeres pályázat függvénye.
A Csitáry Emil Művészeti Műhely Alapfokú Művészeti Iskola igazgatósága, művészeti vezetői, szakmai munkacsoport vezetői garantálják, tantestülete vállalja a programok végrehajtását. Az intézmény fenntartója a Pill-Art Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság, a Művészinas Egyesület anyagi és erkölcsi támogatása biztosítja munkánkat. A jövőben is számítunk az adózó polgárok 1%-os támogatására. Igyekszünk minden olyan pályázati lehetőséget kihasználni, ami a sikeres tevékenységünket elősegítheti. A vállalkozói szférában is próbálkozunk támogatókat találni.