Iskolánk örökös ÖKO iskola címmel rendelkezik, melynek megfelelés az évenkénti munkaterv programjaiban megvalósul.
A teljesség igénye nélkül néhány program:
Herman Ottó biológia verseny házi fordulója ( 7-8. évf. )
Bakony-Balaton Geopark vetélkedőjáték fordulói
Teleki Pál földrajz verseny házi fordulója (7-8. évf. )
Kaán Károly természetismereti verseny házi fordulója ( 5- 6. évf.)
Természetjárás osztályonként a Föld napja alkalmából (alsó és felső tagozat)
Részt veszünk az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett Fenntarthatósági Témahét programjában.
Minden tanévben részt veszünk és laborfoglalkozásokat tartunk diákjainknak biológia- földrajz tantárgyakból, az „Öveges program” keretében a Lóczy Lajos Gimnáziumban.
Minden évben részt veszünk a Köztársaság Kupa és a Diákolimpia megyei és országos fordulóin.
Évente két szakkör indítására nyílt lehetőség az elsősegélynyújtás és a természetismeret iránt érdeklődők számára.
Iskolánk a kézilabda utánpótlás bázisintézménye, ezért minden évben az érdeklődő fiatalok számára "Kiválasztó napot" tartunk, ahol az érdeklődők megismerkedhetnek a csapat szakmai munkájának irányítóival, a programokkal és a lehetőségekkel.
A nyelvi képzésre nagy hangsúlyt fektetünk, német nyelvet már az első, angol nyelvet már a harmadik évfolyamtól órarendi keretek között tanítunk.
Iskolánk működési formája: általános iskola, évfolyamonként két-két osztállyal.
Ennek megfelelően elsősorban az általános iskolás korú gyermekek, tanulók tehetséggondozását tűztük ki célul.
Tudatában vagyunk annak, hogy alsó tagozatban leginkább csak tehetségígéretről beszélhetünk, akár több tehetségterületen is.
Az osztályfőnökök és tanítók, tanárok megfigyelései alapján méréseket végzünk, 4. évfolyamon szülői-tanulói-és pedagógusit.
Tehetséggondozó műhelyeket (szakköröket) hoztunk már létre a fejleszteni kívánt tehetségterületeken.
De nem csak az általános iskolai korosztályt célozzuk meg; kiemelten együttműködünk Balatonfüred város alsóbb és felsőbb képzési formájában tanuló gyerekekkel, diákokkal is. Az óvodások részére iskolánk tornatermében már évek óta "Szivacskézilabda" programot szervezünk, heti rendszerességgel. Felsős tanulóink a város gimnáziumaiba járnak rendhagyó órákra, laborgyakorlatokra. Nyolcadik osztályos nyelvi tagozatunkból 98 %-os a felvételi arány a helyi két tannyelvű (angol-magyar) gimnáziumba; amely egyébként tízszeres túljelentkezési adatokkal bír.
Szándékaink szerint tovább bővítjük a kapcsolatot a helyi zeneiskolával, amely szintén regisztrált tehetségpont, ezáltal a tehetségpontok közötti együttműködést is szorgalmazzuk. Már most is sok tanulónk jár hozzájuk zenei alap- középfokú képzés megszerzése céljából.
Jelenleg pályázatunk van folyamatban a fizika-kémia szaktanterem teljes megújítására, amely vonatkozik egyaránt a bútorzatra, berendezésre és a kísérleti lehetőségek megteremtésére is egyaránt.
A helyi közösségekkel részben jelenleg is kapcsolatban vagyunk, rendezvényeiken rendszeresen részt veszünk: pl. Arácsi Népház, FüredKult Kft, Vaszary-villa, Balatonfüred Város Önkormányzata, Városi Szabadidőközpont. Részben pedig új kapcsolatok kialakítása is folyamatban van: pl. a "Zsidó kultúra házá"-val, ahol Európában egyedülálló módon 132 Nobel-díjas tudós életműve és munkássága látható, ismerhető meg, magyar és angol nyelven. Velük egy konkrét együttműködési szerződés részleteinek kidolgozása már tárgyalási stádiumban van.
Logikai-matematikai: 8. évfolyam számára középiskolai felvételi előkészítőt tart matematikából heti 1 órában.
A versenyekre való felkészítést beépítjük a tanórákba. A "Sakkpalota program" bevezetése felmenő rendszerrel az első évfolyamtól a kreatív gondolkodás fejlesztése érdekében 2019-ben történik meg.
Nyelvi: Iskolánkban két élő idegen nyelv (angol, német) oktatása történik. A német nyelvet első osztálytól kezdve, az angol nyelvet harmadik osztálytól kezdve tanítjuk. Szakkörök elindítása: a tanév végén megtörtént az igények felmérése és ennek eredményeként a 7. évfolyamon egy-egy szakkör indul angol illetve német nyelvből.
Levelező versenyek: - levelező versenyeken való részvétel minél nagyobb létszámban a tavalyi évhez hasonlóan. A tanulók ne csak az órán, de versenyhelyzetekben is próbálják ki tehetségüket, képességeiket.
Természeti: Természetkutató szakkör , környezetvédelmi tevékenységek indítása (ökoiskolai munkaterv alapján): szárazelemgyűjtés, szelektív hulladékgyűjtés.
Versenyeken való részvétel: pl. Hermann Ottó Országos Biológiai verseny, Teleki Pál Országos Földrajz – Földtan verseny, Kaán Károly országos természet- és környezetismereti verseny
Testi kinesztetikus: Diákolimpiai fordulókon való részvétel különböző sportágakban, pl. úszás, atlétika, kézilabda.
Iskolánk a kézilabda utánpótlás bázisintézménye, ezért minden évben az érdeklődő fiatalok számára "Kiválasztó napot" tartunk, ahol az érdeklődők megismerkedhetnek a csapat szakmai munkájának irányítóival, a programokkal és a lehetőségekkel. Az óvodásoknak szivacskézilabda kedvcsináló foglakozást tartunk. Tanulóinkat életkoruk alapján szakedzők irányítják a kézilabda sportág elsajátításában, művelésében. A 2019-es tanévtől kezdődően a testnevelés órákat a szivacskézilabda tanmenet javaslata alapján képezzük.
Az iskola alapítványa minden módon támogatja a tehetségígéreteket. Ezen célkitűzését az alapító okiratban is megfogalmazta.
Alapítványunk céljai:
Az oktatás anyagi, technikai feltételeinek javítása, műszaki, technikai berendezések beszerzése.
Nyelvtanulás, külföldi cserekapcsolatok kiépítésének segítése.
Tanulmányi és egyéb versenyek, vetélkedők szervezésének támogatása, nyertesek díjazása.
Legutóbbi (2018.december) beszerzésünk egy digitális mikroszkóp volt, mely szintén a minőségi oktatást és a tehetséges tanulók támogatását célozza, hiszen a mikroszkóp és az interaktív tábla összekapcsolásával a vizsgált preparátumot az egész osztály egy időben láthatja.
Ezen felül a városi önkormányzat képviselői szintén a szívükön viselik az iskolában folyó tehetséggondozást, anyagi támogatásukkal is hozzájárulnak.