Az iskolánkban az egyik kiemelt tehetséggondozási szegmens a térbeli-vizuális tehetségterület. 2008-ban indult el az iskola 5-11. évfolyamát érintő "Művészeti Nevelés" programunk, melynek keretein belül a diákok különböző művészeti foglalkozásokon vehetnek részt, pl.: kézműves-, fotó-, rajz foglalkozások. Évente egyszer, a hagyományos iskolai kiállításon, valamint a Luca-napi vásáron a diákok az általuk készített ajándéktárgyakat megmutathatják az érdeklődőknek. Az ún. Ward-esten valamennyi művészeti ág bemutatja egész éves munkájának gyümölcsét. A kézműves tárgyakból kiállítást szoktunk nyitni a színpadi produkciókkal párhuzamosan. A diákok rendszeresen filmklubot tartanak. Valamennyi tevékenységhez biztosítjuk az órarendben a megfelelő mennyiségű időt és lehetőséget adunk, hogy az egyes művészeti ágakban -akár váltakozva is- a diákok kibontakoztathassák képességeiket. Pszichológus bevonásával tervezzük kialakítani azon diákok körét, akiket akár egy művészeti ágon belül el tudunk kísérni az egészen magas szintig.
A másik kiemelt szegmens a nyelvi tehetségterület. Iskolánkban a 4. osztálytól tartunk idegennyelvi órákat, gimnáziumunkban valamennyi évfolyamon emelt óraszámban tanítjuk azokat. (angol, német, spanyol, francia) Idén, az őszi félévben francia nyelvű tanárasszisztenst foglalkoztatunk. Rendszeresen veszünk részt diákjainkkal versenyeken. 2008 óta építjük testvériskolai kapcsolatunkat a németországi Münster lánygimnáziumával. Évente egyszer kölcsönösen meglátogatjuk egymást. Együttléteink meghatározott tematikát követnek. A 2010-2012-es tanévekben két Comenius kapcsolatban vettünk részt. A Művészeti Nevelésen belül szépíró kör működik. Olvasó-, szavalóversenyeket rendezünk iskolai szinten. A helyezetteket indítjuk kerületi-, városi-, és országos fordulókon. Ünnepeinkre az egyes osztályok igényesen összeállított műsorokkal készülnek. Pszichológus, valamint a már működő két fejlesztőpedagógus segítségével igyekszünk felfedezni az anyanyelvén és/vagy idegen nyelven bátran megszólalni tudókat, és fejleszteni őket ott, ahol nehézségeik, vagy tehetségük kibontakoztatásában akadályok vannak.
A tehetségpont helyi szinten(általános iskola, gimnázium) foglalkozik az azonosítás során kiemelkedő tehetségekkel. Más tehetségpontokkal együttműködünk.
Tervezett együttműködések munkában aktív emberekkel:
- vendégmesterek meghívása workshopok, kurzusok vezetésére
- vendégművészek meghívása kiállítás, előadás, író-olvasó találkozó tartására
- elismert szerzők iskolai versenyek értékelésébe való bevonása
Tervezett intézményi együttműködések:
- Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai és Pályaválasztási Tanácsadó Intézet
- Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium
- Nemzeti Tehetségpont
- Egyházi Iskolák Tehetségsegítő Tanácsa
Specifikus programok a térbeli-vizuális területen:
- kézműves délután iskolai szülők, tágabb körben érdeklődők számára
- nyári tábor szervezése aktív szülők bevonásával
- együttműködés a Hagyományok Házával, képzéseiken való részvétel, illetve tematikus előadásaik megtekintésével
- Tehetségnap
Programok a nyelvi területen:
- nyílt napok szervezése különös tekintettel az idegen- és anyanyelv órákra
- "próbanyelvizsga-központ"létrehozása - lehetőség a diákok számára, hogy vizsgakörnyezetben próbálják ki tudásukat
- Országos Idegennyelvű Könyvtárral való együttműködés vendégelőadó meghívására, illetve bekapcsolódás a könyvtár programjaiba
- Tehetségnap
- mozilátogatás (Puskin mozi), tematikus filmvetítés, beszélgetés a rendezővel, filmtechnikai eszközök megismerése
- pályázatok útján történő finanszírozás
- támogatói kör mozgosítása (szülők, illetve külsős támogatók pl.: szerződés idegennyelvi kiadóval, alapanyag beszerző vállalkozóval)
- együttműködés civil szervezetekkel a kölcsönös segítségnyújtás fényében
- önálló honlap, vagy a meglévő iskolai honlapon történő információ elhelyezés, hirdetési lehetőség