Iskolánkban már évek óta kiemelt figyelmet fordítunk a tehetséggondozásra. Gimnáziumunkban általános műveltséget megalapozó, és megszilárdító, valamint érettségi vizsgára, pályaválasztásra és felsőfokú iskolai tanulmányok megkezdésére felkészítő nevelés és oktatás folyik.
Az iskolai nevelés-oktatás egységes pedagógiai folyamat, melynek részeként a felső tagozat hetedik-nyolcadik évfolyamán a változó és egyre összetettebb tudástartalmakkal összefüggésben a már megalapozott kompetenciák továbbfejlesztése, bővítése, az életen át tartó tanulás és fejlődés megalapozása folyik. A középiskolai nevelés- oktatás szakaszában folyó feladat az iskolai alapműveltség árnyalása és megszilárdítása, melynek során már megjelennek a pályaválasztáshoz, továbbtanuláshoz, a munkavállalói szerephez szükséges kompetenciák. Ennek elősegítésére a tizenegyedik évfolyamtól kezdődően munkába állást előkészítő, illetve segítő oktatás is folyik. Mindkét szakaszban kiemelkedő szerepet kapnak az idegen nyelvek, a matematikai logika fejlesztése valamint az egészséges testi fejlődés biztosítása. Ezt a munkát szeretnénk szervezettebbé és hatékonyabbá tenni. Tehetségfejlesztő hálózathoz való csatlakozásunk révén módszereinket szeretnénk minél több tanulóra és pedagógusra alkalmazni.
A Tehetségpontot intézményi szinten tervezzük létrehozni. Már meglévő tehetségpontokkal - a mohácsi Park Utcai Katolikus Általános Iskola és Óvodával, a pécsi Leőwey Klára Gimnáziummal, a Pécsi Tudományegyetemmel valamint a Baranya Megyei Pedagógiai Szakszolgálattal - szeretnénk együttműködni. Mindemellett kapcsolatot ápolunk a mohácsi és bólyi tankerület oktatási intézményeivel, illetve a mohácsi Munkaügyi Központtal. Gimnáziumunk által szervezett versenyeket városi és térségi szinten hirdetjük meg.
-Tehetségfejlesztés tanórai keretben (differenciálás, csoportos tanulásszervezés) és tanórán kívüli foglalkozásokon (szakkörök)
- Különböző szintű nyelvvizsgákra szakköri keretben készítjük fel tanulóinkat
- Tanulmányi versenyek: az egy hónapon át zajló Kisfaludy Napok keretében megrendezett, minden tantárgyra kiterjedő tanulmányi versenyeket térségi szinten szervezünk, mások által kiírt versenyekre rendszeresen felkészítünk
- 11-12. évfolyamon pályaorientációs fakultációkat tartunk
- Iskolánk DSD partneriskola, 8. és 12. évfolyamokon nyelvvizsgákat bonyolítunk le
- Pedagógus továbbképzés: tehetséggondozás területén
Pályázati források révén, a Szülők Közössége és a Gyermekeink Egészségéért és Tudásáért Alapítvány támogatásával.