Az alapítvány tagjai a Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium tanárai, akik főként a Bolyai Farkas Alapítványban tevékenykedtek. A tagok eddigi munkájukkal bebizonyították, hogy alkalmasak a tehetséggondozára és a különböző rendezvények megszervezésére és lebonyolítására. Eddigi jelentősebb rendezvényeink:
Természettodományos és képzőművészeti téli tabor
Fekete Mihály Emlékverseny (150-200 általános- és középiskolás diák)
Neumann Informatikaverseny vajdasági elődöntője (80 általános iskolás és 35 középiskolás diák)
Zrínyi Ilona Matekmatikaverseny vajdasági területi fordulója (600-750 általános- és középiskolás diák)
Curie Matematika- és Kémiaversenyek területi fordulója (150 általános és középiskolás diák)
Kárpátmedencei Kémiatábor (60 középiskolás diák)
Bolyai Bál (130 felnőtt)
Felvételi előkészítők matematikából és képzőművészetből (50 általánosiskolás diák)
Kenguru Matematikaverseny (150 középiskolás diák)
Az alapítványban tevékenykedő szaktanárok több versenyeredménnyel is büszkélkedhetnek, és többen is befejezték a Debreceni Egyetem tehetséggondozó és tehetségfejlesztő posztgraduális képzését (2 tanév).
Szoros együttműködésben dolgozunk a Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium tehetségpontjával valamint a Bolyai Farkas Alapítvánnyal. Az eddigi munkánkat szeretnénk folytatni és új tevékenységekkel kibővíteni. Diákjaink is aktívan résztvesznek az alapívány működésében, segítik annak munkáját: szervezőként résztvesznek a különböző rendezvények lebonyolításában és megszervezésében. A Bolyai TGK-val való együttműködésből kifolyólag igénybe tudjuk venni annak kollégiumát a rendezvényen résztvevő diákok részére valamint az étkezőt is a rendelkezésünkre tudják bocsátani és nem utolsósorban a tantermeket is használhatjuk. Az alapítvány a munkájával igyekszik megteremteni az iskola számára a működéshez és versenyzéshez szükséges szervezést és anyagi hátteret biztosítani, valamint a leendő bolyais tanulókat felkészíteni a rájuk váró megmérettetésekre.
A legtöbb vajdasági magyar tagozattal rendelkező általános- és középiskolával együttműködünk, többnyire ezen tanulók számára szervezzük rendezvényeinket és versenyeinket. A jövőben a többi intézménnyel is szeretnénk felvenni a kapcsolatot, hogy egyetlen gyermek sem maradjon ki a tehetséggondozásból. Iskolánk több magyarországi, erdélyi, felvidéki és kárpátaljai iskolával is együttműködik, közös programokat és cserediákprogramokat is szervez, ezzel lehetővé téve diákjaink számára is, hogy megismerkedjenek más vidéken élő diáktársaikkal.
Minden szakaktiva a szaktudását és kapcsolatait felhasználva igyekszik minél jobban elérni és támogatni a tehetséges fiatalokat.
Jelentősebb támogatóink: a Mol Nyrt,, a Richter Nyrt, a Neumann Társaság a Szegedi Tudományegyetem, Tóth Isaszegi Irén Alapítvánnyal és új kapcsolatok vannak kialakulóban.
Az alapívány mindössze két hónapos fennállása óta már megszervezte a XI Fekete Mihály Emlékversenyt (a Nemzetközi Magyar Matematika Verseny vajdasági válogatóversenye), Természettudományos és Képzőművészeti Tabort, Bolyai Bálat, Curie Matematika verseny területi döntőjét, valamint hamarosan sor kerül a Neumann Informatikaversenyre a Curie Kémiaversenyre, Zrínyi Ilona Emlékverseny területi selejtezőjére, valamint a Kenguru Matematikaversenyre.
Iskolánk évek óta részt vesz, és 2011-ben szervezője is volt a Bolyai Iskolák Találkozójának, ahol remek lehetőség adódik a tapasztalatcserére és egymás módszereinek a megismerésére valamint ismerettségek kötésére.
A felsorolt programokhoz az Alapítvány személyi és anyagi támogatást biztosít a folyamatosan gyarapodó pénzeszközeiből.
Nagy kihívás lesz a Nemzetközi Magyar Matematikaverseny megszervezése melyen négy napon keresztül látunk vendégül több, mint 300 diákot és tanárt a Kárpátmedence minden tájáról.
Februártól indulnak a felkészítőprogramok az általános iskolások számára, és egészen a felvételiig tartanak.
A Természettudományos és Képzőművészeti Téli tabor bevételéből támogatjuk a diákok versenyekre való eljutását és a felkészítőprogramokat.
A Bolyai Bál bevételét a tehetséges általános iskolás diákok tanulmányi kirándulására fordítjuk.
A Mol Nyrt és a Richter Nyrt támogatását a Kárpátmedencei Kémiatábor valamint a Curie kémiaverseny megszervezésére fordítjuk.
Különböző támogatásokat kaptunk a Magyar Nemzeti Tanácstól és a Magyar Erőforrás Minisztériumtól a Nemzetközi Magyar Matematikaverseny lebonyolítására.
A Neumann Informatikaversenyt több szerbiai cég szponzorálásának köszönhetően tudjuk megszervezni, és ennek köszönhetően tudunk értékes nyereményeket adni a helyezést elért diákoknak.
Igéretet kaptunk a Tóth Isaszegi Irén Alapítvány támogatásáról.