Intézményünk a váci Karolina Katolikus Általános Iskola, Székesegyházi Kórusiskola és Alapfokú Művészeti Iskola.
Interperszonális tehetségterületen:
CSÉN, a családi életre nevelés foglalkozásaiban a gyermekek közösségi élete és a leendő családjuk kerül fókuszba; Karolina-gálát rendezünk, ahol évente diákelőadásokkal gazdagítjuk a diákságot, amely ünnepi és iskolai rendezvényként mutatkozik meg egész estés műsor keretében; Vers-ünnepeket rendezünk a Magyar Kultúra Napján és a Magyar Költészet Napján- ebben segít a dráma szakkör és annak működtetése nagy évfordulókhoz kapcsolódóan is, mely együttműködést kíván és személyiségfejlesztő tevékenység is; Rovásírás versenyünk
nemzetközi verseny, határon túli csapatokkal vagyunk kapcsolatban.
Intraperszonális tehetségterületen:
CSÉN, a családi életre nevelés foglalkozásai, hittanórák, hittanversenyek, lelki napok gazdagítják, segítik a belső világ és a személyiség fejlődését.
Logikai-matematikai tehetségterületen
Házi, városi, regionális, megyei, országos és nemzetközi versenyek (pl.Zrínyi Ilona, Varga Tamás, Dugonics András Matematikaversenyek, Medve, Tekergő, Elmeforgató).
Sakkpalota programot több osztályban bevezettük. A program támogatja a strukturált, kreatív és logikus gondolkodás készség szintű elsajátítását, fejleszti a problémamegoldó
képességet .
Nyelvi tehetségterületen
Egri Neumann idegennyelvi versenyen és az egyházmegyei nyelvi versenyeken aktívan részt veszünk, fejlesztjük a hallott és olvasott szövegértést, preferáljuk a nyelvvizsgaelőkészítést.
Természeti tehetségterületen
Iskolakertet működtetünk, Teremtésvédelmi témahét, zarándoklat, vándortábor, kirándulások jellemeznek minket.
Testi kinesztetikus tehetségterületen
A testnevelés, gyógytestnevelés kiemelt terület, sportversenyeket rendezünk, részt veszünk iskolai, KIDS, Diákolimpia, Városi programokban, Bozsik program, Európai Diáksport Nap, Lélekmozgató-Parasport Nap programjai, Kihívás Napja programja, Sport43 programjai.
Térbeli-vizuális tehetségterületen
A művészetek megismerésével, eszköztárával az önismeret erősödik. Számos kiállításon nemzetközi versenyeken vesznek részt diákjaink. Az általános iskolai szakkör tehetségformáló szerepe: kétirányú a fejlesztés – egyfelől a képzőművészeti pályázatokra beadandó pályamunkák készítése, másfelől művészeti szakközépiskolába történő előkészítő rajzolás – zajlik, bár a fő profil az agyagozás.
Zenei tehetségterületen
Éneklésben tehetséges gyermekeink számara minden évben ének- és szolfézs versenyt hirdetünk felső tagozatosok számára, és a régióban elérhető versenyekre is nevezzük tehetséges diákjainkat. Hangszeresek versenyzéseit támogatjuk, hangsúlyos a tehetségazonosítás, fejlesztés.
Mesterkurzusokon veszünk részt pl. Óbudai Népzenei Iskola, Hagyományok Háza, Ward Mária Zeneművészeti
Szakgimnázium. Partnerek: Váczi Néptáncegyüttes, Vitéz Virág Néptánc csoport, Cindróka néptáncsoport, Néprajzi Múzeum - citerás tárlat/Zenélő
Hétvégék, Piarista Gimnázium
Általános iskolánkban évfolyamonként 2 párhuzamos osztályban tanítunk, „a” és „z” osztályokban.
Általános iskolánk „a” osztályaiban az első évtől heti 1 órában tanulnak idegen nyelvet (angol/német), majd a 4. évfolyamtól heti 4 órában folytatódik a nyelvoktatás, kislétszámú,
bontott csoportban.
Általános iskolánk Székesegyházi Kórusiskola is. A Karolina Katolikus Katolikus Általános Iskola, Székesegyházi Kórusiskola és Alapfokú Művészeti Iskola felmenő rendszerben működteti egyházzenei osztályait - a „z” osztályokat - amelyek ötvözetei a kodályi hagyományokon alapuló zenetagozatnak és a katedrálisi énekiskolának (schola cantorum).
1950 óta ez az első Székesegyházi Kórusiskola hazánkban, melyben az egyházi rendelkezéseknek megfelelően (Ld. II. Vat. Zsinat Sacrosanctum Concilium) magas szintű ének és karének oktatás folyik, kifejezetten a liturgikus szolgálat céljából.
Az Alapfokú Művészeti Iskola pedig a hangszeroktatást szolgálja. Működése által minden kórusiskolás gyermek a hangszertanulás közben elsajátítja a kottaolvasást. Ez teszi lehetővé számukra a magas szintű kóruséneklést, a kórusiskolai szakmai szintet, a székesegyházi hangverseny és szentmiseszolgálatokat egyaránt.
Mindkét intézményegységünkben a Gyermekek gazdagításáért dolgozunk, tudásuk elmélyítése, kompetenciáik erősítése, növelése, önmaguk megismerésének segítése,
Istenkapcsolatuk fejlődésének segítése, az emberi méltóság védelme a célunk.
Regionális hatókörben szeretnénk tevékenykedni.
Interperszonális tehetségterületen: Karolina-nap versenyei Váci Egyházmegyei hatókörrel rendelkezik.
Valamennyi városi és egyházmegyei nevelési-oktatási intézménnyel élő kapcsolatot ápolunk. Minden esztendőben Pályaválasztási ankétot -középiskola-bemutató rendezvényt - szervezünk, melyen a városi intézmények igazgatóival együttműködve segítjük diákjaink pályaválasztását. A fenntartóval, a Katolikus Karitasszal, a Kolping-Családdal a gyermekek, családok megsegítését preferáljuk. A Ward
Mária Zeneművészeti Szakgimnáziummal szoros együttműködésben dolgozunk, illetve az Óbudai Népzeneiskolával, a Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnáziummal, a Hagyományok Házával, Néprajzi Múzeummal élő a kapcsolatunk.
Partnerkapcsolatok kiépítése folyamatos-: Helemba citeraegyüttese,Pécsi Református Kollégium Berze nagy János Alapfokú Művészeti Iskolájával kapcsolatépítés-ottani
népzenetanárral, Búzaszem Kat. Iskola népzenetanáraival szoros együttműködés-programok eTwinning partnerek keresése folyamatos a Europian Scool Education Platform
segítségével (csak határon túli magyar nyelvű kapcsolatokra irányozva)
Testvériskolai kapcsolatok felvétele jelenleg folyamatban van.
Iskolánk egyházi fenntartású intézmény, többcélú, közös igazgatású köznevelési intézmény, általános iskolai és művészeti iskolai intézményegységgel.
8 évfolyamos általános iskolai nevelést-oktatást folytatunk, 12 évfolyamos művészeti képzést kínálunk - zeneművészeti ágban - klasszikus zene és népzene területén.
Iskolánk legfőbb gazdagságát elkötelezett Pedagógusaink, Munkatársaink, a Szülők és Diákjaink közössége jelenti! A Tehetségpont megalakítására több évtizedes nevelő-oktató munkánk és elért eredményeink alapján határoztuk el magunkat.
Szorosan kapcsolódunk az egyházi ünnepekhez, iskolánkban 4 kórus működik. A Váci Egyházmegye és a Váci Székesegyház ünnepeihez kötődnek egyházi ünnepeken a kórusok éneklései: Cecília-hangversenyek, egyházi zenei szolhálatok, hangversenyek.
Dunakanyar Népzenei Verseny, Országos Népzenei Verseny Járdányi Pál emlékére, Nits Márta Népzenei Verseny (országos)
Tuka Zsigmond citeraverseny, KÓTA által meghirdetett minősítő versenyek
Balassagyarmati Szent Imre Napok versenyei,
Dombóvári Varázsfurulya Országos Furulyás Találkozó,
Országos Négykezes Zongoraverseny- Szentendrei régió
Városi verseny: Árpád Napok, Petőfi napok
Regionális verseny: Váci Egyházmegyei iskolák közti versenyek.
Megyei versenyek: Medve Matek GO Csapatverseny
Bolyai Matematika Csapatverseny
Mategye Alapítvány versenyei:
Zrínyi Ilona Matematikaverseny
Varga Tamás Matematikaverseny
Megyei Matematikaverseny
Alapműveleti Verseny
Medve Szabadtéri Matematikaverseny
Országos, nemzetközi versenyek:
Katolikus Iskolák Országos Dugonics András Matematikaversenye
Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny
Szilárd Leó meghívásos fizika-kémia tanulmányi verseny
Láng-ÉSZ országos kémia tanulmányi verseny
Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
Háziversenyek
Karolina-napi versenyeink
Elmeforgató Csapatmunka 4 fordulós logikai-
matematikai verseny
A tanév egyik legjobban várt eseménye a Tekergő Matek verseny, amellyel a PÉNZ7
programjához kapcsolódunk.
A tehetségpont tevékenységének fenntarthatóságát az iskola szellemisége, rentábilis működése biztosítja, valamint a fenntartó - Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatósága - támogatja nevelési-oktatási tevékenységünket. Az intézményt anyagilag segíti - kiemelten az oktatást segítő eszközök vásárlásával- a Karolina Általános Iskola Alapítvány.
Pályázatokon veszünk részt, ahol a kulturális és egyéb gazdagító programok megvalósításával segítjük diákjaink szellemi, fejlődését (KaPI és Határtalanul pályázatok).