Óvodánk évtizedek óta kiemelten foglalkozik a zenei nevelés, környezet megismerésére nevelés, anyanyelvi nevelés, zenei-mozgásos fejlesztéssel. 10 éve működik intézményünkben hagyományörző néptánc csoport, enek keretében nem csak helyben mutatjuk meg tehetségünket, térségben is évente több alkalommal szerepel néptánccsoportunk kiemelkedő eredménnyel. Ehhez szorosan kapcsolódóan a zenei nevelés terén egy óvodai csoportunkban célorientáltan fejlesztjük a gyermekek hallását, zenei készségét, mozgáskultúráját. Évek óta kiemelten foglalkozunk a néphagyományőrzéssel. Munkaközösséget hoztunk létre, melynek keretén belül egymás között belső továbbképzések során sokrétűen fejlesztjük a gyermekek hagományőrző identitását. Az évszakhoz és ünnepkörökhöz köthető hagyományok felelevenítésével, átélésével segítjük a gyermekek identitását, haza iránti, a szülőföld iránti szeretetét. Többek között minden évben rendezünk Mihály-napi vásárt, Szüreti mulatságot, Márton napot, Adventi készülődést és vásárt, Gergely-járást, Húsvéti készülődést, Pünkösdölést. Az anyanyelvi nevelés terén házi bemutatókat szervezünk, vers és mesemondó találkozón veszünk részt szép eredményekkel.
Intézményünkben pedagógusaink céltudatosan vettek részt ez irányú továbbképséseken, bemutatókon, előadásokon. Ezek által szerzett számos ismeretanyaggal és hasznos tapasztalatokkal gazdagodtunk, melyet folyamatosan építettük be szakmai munkánkba. A környékbeli falvak intézményeivel szoros kapcsolatot ápolunk, egymás között szakmai tapasztalatokat cserélünk, járunk egymáshoz bemutatóra. Szertnénk a jövőben szélesíteni kapcsolatainkat, bevonni minél több szülőt, még több tehetségponttal együttműködni.
A környező szakemberekkel kapcsolatban állunk, szakmai segítségnyújtásukat, támogatásukat kérve: Havasréti Béláné Tehetségsegítoő koordinátor, Nitsch Ilona hagyományőrzés terén, Bartók Óvoda Győr zenei nevelés terén, Lilik ferencné Körneyezeti nevelés és fejlesztés . E témakörön belül egy éve elnyertük a Zöld Óvoda címet. A falusi környezet páratlanlehetőséget nyújt gyermekeinknek a közvetlen tapasztalatszerzésre. Ezzel kapcsolatosan számos továbbképzésen vettek részt óvodapedagógusaink. Az iskolába menő magycsoportos korosztály számára szertnénk kiterjeszteni a különböző tehetségműhelyeket. (6-7 éves korosztály) A következő tehetségműhelyek beindítását tervezzük: 1. Néphagyományőrző műhely, 2. Anyanyelvi műhely, 3. Néptánc műhely - Dobbantó táncműhely
Az egyes tehetségműhelyeket heti rendszerességgel tervezzük beindítani. A kollégák évek óta tudatosan készülnek e nemes feladatra, így számos továbbképzésen és ismeretanyaggal, tapasztalattal rendelkeznek, hogy a különböző műhelyeket vigyék.
Hitvallásunk, hogy minden gyermek tehetséges valamiben. Az óvónő javaslatai, illetve a leeendő tehetségműhely vezetők segítségével év elején felmérjük a gyermekeket, figyelembe véve a gyermekek egyéni fejlődési naplójának eredményeit, fejlettségi szintjét, illetve érdeklődési körét. Ettól függően fogjuk beosztani a gyermekekt az egyes műhelyekbe. Ettől tesszük függővé az egyes műhelyek programjait, mélységét. Fontos, hogy a gyermek jól érezze magát, élményekkel gazdagodva, jó érzéssel hagyja el a foglalkozást minden alkalommal. A gyermekek mindenek felett álló érdeke az elsdleges szempont számunkra. A leendő tehetségműhelyek az évszakokhoz, jeles napokhoz, ünnepkörökhöz köthetően kívánják betervezni a műhelyanyagot. Az anyanyelvi műhely célja, hogy bővítsük a gyermekek szókincsét. sajátítsanak el régies kifejezésmódokat, árnyalt kifejezéseket használjanak, használjanak helyes légzétechnikát, megfelelő artikulációt, önálló szövegalkotásra legyenek képesek. Bővüljön fantáziájuk, képzeletviláguk. Év végére képesek legyenek megjeleníteni a szülők számára előadás keretében egy dramatizált mesét önállóan.
Néptánc műhely feladata: A magyar népzenei elemeket megismerjék, elsajátítsák, kötni tudják egymáshoz. Életkoruknak megfelelőek legyenek ezek a zenei elemek, a magyar népzenei hagyományokból legyenek merítve a dalanyagok. Emelett fejlődjön a gyermekek hallása, zenei intonációja, ritmusérzéke, mozgáskultúrája.
Néphagyományőrző műhely célja: a szűkebb környezetünk, falunk hagyományainak megismertetése, felkutatása. Régi eszközök gyűjtése, népi mesterségek. Idősek meghívása, közös alkotások kivitelezése. A generációk találkozása, közelítése, közös kiállítás megszervezése év végén.
A helyi varrodával karöltve már elkészültek a néptánc ruhák,akikkel nagyon jó kapcsolatot ápolunk, illetőleg a helyi Önkormányzat is elkötelezetten támogat. Nelőközösségünk kezdeményezte a fennatrtó felé egy falumúzeum létrehozását a néphagyományőrzés keretén belül, melynek megvalósítása folyamatban van. A tehetségműhelyek működéséhez szükséges anyag és eszközkészletet önerőből, pályázatok, illetve szponzorok felkutatásával kívánjuk biztosítani. Ennek érdekében a kollektíva műhelydélutánokat, játszóházakat szervez, ahol a szükséges kellékeket közösen készítjük el. A nagyobb beruházást igénylő eszközöket pályázatok útján, valamint szponzorok segítségével kívánjuk beszerezni.