Tagok:
Simon Tibor / Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
Salgótarjáni Tankerület igazgatója
Mocsári Zoltán Antalné Idegen nyelvi munkaközösség vezető / SKÁID Székhelyintézmény
Baloghné Ivády Éva tehetségfejlesztő tanár
Bagyinszki Boglárka Bolyai János Gimnázium Tehetségpont igazgatóhelyettese
Baranyi Zoltán, igazgató / Táncsics Mihály Közgazdasági, Ügyviteli, Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Szakközépiskola és Szakiskola
Faragó Zoltán szülő, író / Dióhéj Kft
Feketéné Rózsási Erika / SKÁID Arany János Tagiskola
tagintézmény-vezető
Gőz Gábor / Didaktika Egyesület Tehetségpontjának képviselője
Somoskőújfalu
Szabó János szakmai vezető / Salgótarjáni Néptáncművészetért Közalapítvány
Tomolya Adrianna, Mgr, orosz, képzőművészet-etika szakos tanár / Ifjúság utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Fülek
Dr. Tomolya Róbert, PhD., igazgató / Talentum nonprofit szervezet- Talentum Tehetségpont Fülek
Tőzsér Katalin SNI tanulók segítésével foglalkozó nevelők munkaközösségének vezetője
Igazgató:
Berki Gabriella / A Karancssági I.István Általános iskola igazgatója. az intézmény minta iskola, 95% hátrányos helyzetű diákkal.
A Tanács koordinálja a város és környékén lévő valamint a határon túli Tehetségpontok munkáját, támogatási lehetőségeket keres.
Tagjai szakmai fórumokat szerveznek, ahol a tagok egyeztetik álláspontjukat, információk továbbadásával segítik a tehetséggondozás rendszerének további fejlődését
Tevékenységével hozzájárul a hátrányos helyzetű fiatalok tehetségének a kibontakoztatásához, az esélyegyenlőség növeléséhez (SNI tanulók megyei szintű Szépíró versenyének szervezése)
Az információ áramlásánál igénybe veszi a média segítségét, a weboldalakat https://tehetseg.eselyteremtes.hu, intézmények weboldalai, Salgótarjáni Tv, Helyi rádió
Kapcsolatot teremt a tehetségnevelésben érintett szervezetek, és a gazdaság szereplői között
Generálja a hatékony térségi tehetségsegítő programokat
Felveszi a kapcsolatot a többi Tehetségsegítő Tanáccsal
Felveszi a kapcsolatot a szakképzéssel foglalkozó vállalkozásokkal
A Tanács tevékenységének elismeréséül 2014.március 22.-én a Tehetségsegítő Tanácsok Országos Kollégiumától megkapta a "MENTOR Tehetségsegítő Tanács"címet.
Megalakítottuk a "Palóc tehetséges középiskolások klubját" a térség középiskoláinak valamilyen területen szép eredményt elért tanulókból. Megszerveztük a "Szülői klubot"a tehetséges gyermekek szülei számára. Rajzpályázatot írunk ki a térség iskoláiban, Salgótarján Megyei Jogú Város önkormányzatának segítségével, valint az adók 1%-ból. Rendszeresen megpályázzuk a Miniszterelnökség és a MATEHETSZ Nemzeti Alapból támogatott pályázati kiírásokat. rendszeresen megpályázzuk a térség kiemelkedő tehetséggondozást végző pedagógusok számára a Bonis Bona Díjat, eddig 4 pedagógus vehette át ezt a Díjat. Rendszeres kapcsolatot ápolunk a Füleken működő Tehetségpontokkal Talentum Tehetségpont Fülek Kiváló Akkreditált Tehetségpont, II. Koháry István Alapiskola Fülek regisztrált Tehetségpont. Bővítjük a térségben a Tehetségpontok számát, segítjük a regisztrációjukat, erősítve a hálózatosodást.
Feladatunknak érezzük a hátrányos helyzetű, roma és egyéb nemzetiséghez tartozó emberek segítését. Segítségnyújtást a társadalmi beilleszkedéshez. Segítségnyújtást a hátrányos helyzetű és a halmozottan hátrányos helyzetű személyek társadalmi esélyegyenlőségének elérésében. Tömegsport népszerűsítését a társadalomban.