Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Manóvár Tehetséggondozó Műhely JG 320 002 782

GlobalID:
JG 320 002 782
Rövid név:
Manóvár Tehetséggondozó Műhely
Kidolgozó:
Perkáta – Nagykarácsony ÁMK Szivárvány Óvoda
Alkalmazók:
Kapcsolattartó:
A program általános óvodás gyermekek számára készült, a résztvevők létszáma 20 fő, 10 százalékuk hátrányos helyzetű. A program regisztrált tehetségpontként működik, célja az óvodáskorú gyermekekben rejlő tehetségek észrevétele, azonosítása, gondozása, erősítése, sokféle lehetőség és feladat segítségével.

A program általános óvodás gyermekek számára készült, a résztvevők létszáma 20 fő, 10 százalékuk hátrányos helyzetű. A program regisztrált tehetségpontként működik, célja az óvodáskorú gyermekekben rejlő tehetségek észrevétele, azonosítása, gondozása, erősítése, sokféle lehetőség és feladat segítségével. A fejlesztés az egész személyiségre irányul, ennek része a kérdezéskultúra, a logikus gondolkodás, a problémamegoldás, a memória és a kifejezőkészség erősítése.
A program megvalósítása egyrészt az óvodai csoportokban, másrészt kreativitást fejlesztő „tehetséggondozó” foglalkozások keretében történik. Az alkalmazott művészeti tevékenységek és az egyéni fejlesztési rendszer tág teret biztosít a tehetségazonosításra és tehetségfejlesztésre. A gyerekek fejlődési mutatóit rendszeresen rögzítik, a műhelymunkákból fotók, kiállítások, dokumentumok készülnek. Részt vesznek helyi, kistérségi, megyei vagy országos versenyen, megmérettetésen - rajzverseny, kiállítás, bemutató szervezése, szakmai bemutatók, konferenciák -, valamint saját programokat is szerveznek - pl. a Magyar Népmese Napján óvodai rajzpályázat a „Három kívánság” című meséről.
Az óvónők továbbképzéseken, szakmai tapasztalatcseréken, esetmegbeszéléseken, konferenciákon bővítik tudásukat, a tevékenységek eredményességét folyamatosan értékelik. Széles körű kapcsolatrendszert építettek ki, a családok bevonása meghatározó, amely lehetővé teszi az óvodás gyermekek kisebb testvéreinek bekapcsolódását is. Az óvónők elfogadó légkörrel a gyermek igényeihez mérten tág cselekvési szabadságot biztosítanak.
A gyermekek kreativitása, kézügyessége, az önkifejezési és koncentrációs képességük, koordinációjuk, folyamatos figyelmük és alkalmazkodó képességük is látványosan fejlődik.