Intézményünk 2013. január elsejétől a Győr Megyei Tankerülethez tartozik.
Pályázatukban vállaltuk, hogy a térségi adatbázist elkészítjük. Terveink között szerepel, hogy Győr vonzáskörzete és pannonhalmi és a téti térség iskoláival felvesszük a kapcsolatot.
Tavasszal Megyei Tehetségnapot szervezünk iskolánkban. ( mat. sakk. népdal, sport Lük, szorobán verseny, előadások, szakmai napok szervezése)
- Megyei Tehetségnap
- Konferenciák
- Térségi adatbázis kialakítása
A tehetségpont csatlakozása utáni közel egy év önfenntartása a pályázati pénzeszközből tudjuk biztosítani.
A további fenntarthatósághoz is szeretnénk megragadni minden pályázati lehetőséget, hogy a tehetséggondozás intézményünkben illetve a térségben továbbra is fontos szerepet játszik.
A képesség- és tehetségfejlesztéssel kapcsolatos alapelveink:
- Pedagógiai munkánkban a gyermekek adottságait és lehetőségeit figyelembe véve a differenciált fejlesztést alkalmazzuk.
- Valljuk, hogy a gyermekek nagy többsége valamilyen területen tehetséges, fejlődését ebben a meggyőződésben szervezzük, irányítjuk.
- Új szemléletű képességfejlesztést kívánunk megvalósítani, kompetencia-fejlesztő programcsomagok alkalmazásával, korszerű tanulásszervezéssel, IKT alapú eszközök alkalmazásával.
A képesség- és tehetségfejlesztéssel kapcsolatos feladatok, tevékenységek
• A gyermekek képesség-fejlettségének vizsgálata, megállapítása (Difer teszt alapján képességmérések, tehetségazonosítás).
• A képességfejlesztés szervezeti formáinak meghatározása.
• A képesség-együttes fejlesztési folyamatának szervezése, korszerű pedagógiai tartalommal, kompetencia alapú programcsomagok alkalmazásával, IKT eszközök felhasználásával, új szemléletű nevelési rendszerben.
• Képességkibontakoztató és integrációs képzés szervezése (IPR)
• A képességfejlesztés folyamatában folyamatos eredménymérés, visszacsatolás.
• Az országos kompetenciamérés eredményeinek elemzése, értékelése, szükség esetén intézkedés.
• A tehetségesek célcsoportjának fejlesztése, irányítása, a fejlesztés sokszínű lehetőségének feltárása, megszervezése.
• A fejlődés eredményeinek követése, visszacsatolás.
• A hiányosságok okainak felderítése, egyedi segítségnyújtás, szakmai irányítás;
• Az esélyegyenlőség megteremtése, a hátrányban szenvedő diákok képességeinek fejlesztése;
• A tehetségesek nyilvántartása.
A képesség- és tehetségfejlesztést segítő foglalkozások:
Tanórai differenciálás, CED program, Dalton program, képességkibontakoztató program (IPR), szakkörök, sportkör, pályaválasztási tanácsadás, tehetségfejlesztő foglalkozások, felzárkóztató foglalkozások, napközi otthonos ellátás, könyvtár, zeneiskola, táncoktatás, ÖKO program, erdei iskola, versenyek, vetélkedők, stb.
A képesség- és tehetségfejlesztés folyamatát, eredményességét, a szakmai munkaközösségek koordinálják.
A mentorok a tanulóknak és a felkészítő nevelőknek adnak egyéni tanácsokat.
Iskolánkban közel 10 éve eredményesen szerepel a kistérségi és regionális versenyeken: Különösen népzenei versenyeken és matematikából pl. a Bolyai Matematika megyei versenyen 5 csapat közül 3 csapatunk dobogós helyezést ért el most ősszel, és a nyolcadikosaink az országos döntőbe jutottak. Sorolhatnánk még az előző évek sikeres eredményeit, de ez is azt igazolja, hogy hosszú évek óta intézményünk nevelőtestülete kiemelten foglalkozik azon tanulókkal, akik az adott területen az átlagosnál jobbak, eredményesebbek.
Az előző időszak tapasztalatait szeretnénk még kibővíteni és egy országos hálózat keretein belül végezni tehetséggondozó tevékenységünket, és a szükséges képzéseket, információkat kívánjuk megszerezni, hogy minél szakavatottabban tudjuk végezni tehetséggondozó munkánkat.
2012-ben a TÁMOP-3.4.4/B-11/2-2012-0013 Tehetségpont kialakítása Nyúlon címmel sikeres pályázat eredményesen szerepeltünk és ezért szeretnénk csatlakozni a tehetségponthoz, hiszen szerződésbeli kötelezettségünk is erre kötelez bennünket.
Vállaltuk
-Meglévő Tehetségsegítő Tanácshoz kapcsolódás és együttműködés
- Tehetségsegítő programon való részvétel (16 fő részvétele 9 hospitáláson
- Tehetségsegítő programok keretében hospitáláson vegyenek részt a pedagógusok
- Egyéni és csoportos tanácsadások igénybevétele a szerződésben megfogalmazottak szerint
Vállaljuk, hogy eredményeinket nyilvántartjuk és az érintetteknek visszacsatolást elvégzzük.
A térség iskoláival kapcsolatunk kollegális. Rendezvényeink versenyeink megvalósításakor a szülőket is bevonjuk, ezáltal így családiassá tudjuk tenni programjainkat, a felkészülést. Több civil kört is bevettünk pályázatunkba is ilyen a nyúli Sportklub és a Rendezvényműhely Egyesület, aki a rendezvények lebonyolítását segíti és támogatja.