Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Dr. Máhr Károly

Munkakör: 
Onkológus, belgyógyász, a Zalai Megyei Kórház adjunktusa
Mentoráltak: 

Milyen elvárásokkal jelentkezett a mentori szerepre?
Kíváncsian vállaltam a feladatot. Tudtam, hogy a mindennapokban, a munka során szerzett tapasztalat milyen nagy értékű. Ezt átadni az utánunk következő generációnak pedig kötelességünk, csak így fejlődhet a világ. Ismerve a rendkívül sok feladatomat és sűrű időbeosztásomat egy kicsit féltem is tőle, hogy vajon tudunk-e megfelelő időpontokat találni, milyen szakmai kérdésekről beszélgessünk? Elhatároztam, hogy azokat a tapasztalatokat osztom meg Bálinttal, amelyek akkor, abban az életkorban engem is foglalkoztattak, ill. a kérdéseire válaszolok.

Önnek volt-e mentora, aki akár tanulmányai során, akár később támogatta, segítette szakmai vagy egyéb területen?
Korábbi főnökeim sokat segítettek, támogattak, bíztattak, tanácsot adtak a szakmai munkában, a gyógyításban, a betegekkel való kommunikációban, előadások elkészítésében, tudományos témák kiválasztásában.

Miért tartja fontosnak, hogy sikeres szakemberek egyéni segítséget nyújtsanak a pályájuk elején álló tehetséges fiataloknak?
Mindent nem lehet megtanulni a középiskolában és az egyetemen. Az élettapasztalaton alapuló jó tanács pedig aranyat ér. Már az egyetemi évek során is felmerülnek kérdések, melyek a diákok további szakmai útját is meghatározzák. Az orvostudományban lehet valaki kutató orvos vagy gyakorló orvos. Ezen belül is számos szakterület van. A mi feladatunk, hogy a diákokat éppen foglalkoztató kérdésekre eddigi tapasztalataink alapján válaszoljunk, ill. minél több információt adjunk -befolyásolás nélkül- a különböző szakterületekről, melyek alapján a végső döntést ő hozza meg.

További gondolatai
Ez a fél év, a programban való részvétel egy emberi, baráti kapcsolat kezdete. Már elhatároztuk Bálinttal, hogy az egyetemi évei alatt is tartjuk a kapcsolatot, rendszeresen találkozunk, beszélgetünk. Tanácsaimmal, információval segítem további munkáját.