Az alistáli Corvin Mátyás Alapiskolában jelenleg 168 diák tanul. Ebből 55 alsó, 113 pedig felső tagozaton. A tehetséges tanulók gondozását már az első évfolyamban elkezdjük, melyre nagy hangsúlyt fektetünk. Természetesen nagy figyelmet szentelünk az egyéni oktatást és foglalkozást igénylő diákoknak is.
Az egész tantestületünk aktívan részt vesz a tehetségek felkutatásában és gondozásában. A gyerekeket környezettudatos életmódra, egészséges életvitelre, a mozgás fontosságára, rendre és fegyelemre, az önálló tervezésre, célkitűzésre, döntéshozatalra, felelősségvállalásra, problémamegoldásra és a hatékony konfliktuskezelésre neveljük.
Pedagógusaink rendszeresen továbbképzéseken vesznek részt, hogy a gyerekeket hatékonyabban tudják támogatni a tehetségük és képességeik fejlesztésében. Különféle oktatási módszereket alkalmazunk – egyéni munka, csoportos tevékenységek - kooperatív oktatás, projektoktatás, differenciált oktatás, problémamegoldó oktatás, brainstorming, játék, vita, kutató-felfedező módszer, számítógépes oktatás. Ehhez a modern berendezéssel ellátott osztályok, szaktantermek, a segédeszközök nagy segítséget nyújtanak. Iskolánknak öt interaktív táblája, két számítógépekkel felszerelt tanterme, kémiai laboratóriuma, jól felszerelt tornaterme, valamint gazdag pedagógus- és diákkönyvtára van.
Rendszeresen szervezünk nyílt napokat az iskolánkon, pályaválasztási tanácsadást, különféle tanulmányi versenyeket, melyekbe igyekszünk bekapcsolni a környező települések iskoláit is. Rendezvényeinken és versenyeinken rendszeresen részt vesznek a csilizradványi Kóczán Mór, a vásárúti József Attila, az ekecsi Arany János, a nagymegyeri Bartók Béla, a Nyárasdi Alapiskola, valamint a baráti győrszentiváni Váci Mihály, a Biatorbágyi Ritsmann Pál Német Nemzetiségi és a Biatorbágyi Általános Iskola diákjai is.
Intézményünk szorosan együttműködik a helyi és a bögellői óvodával, a helyi művészeti alapiskolával, a dunaszerdahelyi pedagógiai-pszichológiai tanácsadóval és a speciális pedagógiai központtal. Együttműködünk továbbá a helyi és a szomszédos községek önkormányzataival, az alistáli Corvin Mátyás Alapiskola mellett működő Szülői Szövetséggel, a helyi szervezetekkel / Csemadok, tűzoltószervezet, vadászszervezet, Vöröskereszt/ és a helyi iskolatanáccsal.
Az alistáli Corvin Mátyás Alapiskola szakképzett tanári gárdával rendelkezik, akik elkötelezetten végzik munkájukat. A hatékony munkát iskolánkon rendszeresen segíti a Pedagógiai-Pszichológiai Tanácsadó és Prevenciós Központ és a Speciális Pedagógiai-Pszichológiai Tanácsadó és Prevenciós Központ Dunaszerdahelyen. Ők a mentálisan sérült és a magaviseleti problémákkal küzdő gyerekek oktatásában nyújtanak elengedhetetlen segítséget pedagógusainknak és a szülőknek.
Együttműködünk a Dunaszerdahelyi Munkaügyi Hivatallal a diákok pályaválasztásával kapcsolatban. A hivatal alkalmazottja minden évben elbeszélget a diákokkal és szüleikkel az aktuális helyzetről, igényekről a munkapiacon.
Tanáraink továbbképzéseken vesznek részt, melyek nagy részét az MPC (Metodické pedagogické centrum) szervezi.
Kapcsolatainkat és hatókörünket továbbra is szeretnénk ápolni és lehetőség szerint bővíteni.
Az oktatásban figyelembe vesszük a tanulók egyéni adottságait, és legjobb tudásunk szerint megpróbálunk a munkánkban építő jellegű módszereket alkalmazni. Rendszeresen felzárkóztató foglalkozásokat tartunk a gyengébb képességű diákjainknak. Délutánonként tanulóinknak lehetőségük van különféle szakköröket látogatni. Jelenleg 14 szakkör működik, melyek közül kiemelném a rovásírást, sakkot, számítógépes szerkesztést, a fizikát, a sportköröket, az egészséges életmódra nevelést, a fényképezést és a nyelvi szakköröket. A körökön kívül rendszeresen foglalkozunk a tehetséges tanulók versenyekre való felkészítésével is. Diákjaink aktívan részt vesznek az iskolai, a szlovákiai és több magyarországi versenyen is, melyeken gyakran kimagasló eredményeket érnek el.
Természettudományi versenyek: biológiai, kémiai, matematikai és fizikai olimpiász, Pitagoriász, a nemzetközi Kenguru matematikaverseny, Zrínyi Ilona matematikaverseny, Sajó Károly Kárpát-medencei Környezetvédelmi csapatverseny.
Sportversenyek: atlétika, futbal, kosárlabda, röplabda, kidobó, utcai futások, Plachy futóverseny, Diákolimpia
Nyelvi versenyek: Rozprávkové vretienko, Poznaj slovenskú rec, Szép magyar beszéd, Kedvenc könyvem, Hétmérföldes csizma – mesevetélkedő, szavalóversenyek, Váci Mihály szavalóverseny – Győrszentiván, Tompa Mihály Vers és Prózamondó Verseny, Radnóti szavalóverseny Ekecs, Irodalmi versenyek
Egyéb versenyek: képzőművészeti versenyek, énekversenyek: Bíborpiros Szép Rózsa, Váci énekverseny-Győrszentiván, Aranykapu - Zlatá brána, rovásírás, tűzoltóverseny, civilvédelmi verseny, biblia verseny, környezetvédelmi verseny, egészségügyi verseny, Győrszentiváni Művészeti Napok, Corvin Mátyás Napok - Alistál, földrajzi és informatikai verseny, történelmi versenyek, Kóczán Mór Napok – Csilizradvány
Iskolánk már öt éve rendszeresen megrendezi a Corvin Mátyás Napokat, melyen különféle versenyek (Rubik-kocka, ének, sakk, sport, képzőművészet), előadások, foglalkozások várják az érdeklődőket. Ezeken a versenyeken részt vesznek a környező települések valamint több magyarországi általános iskola diákjai is.
Minden évben iskolai ünnepségeket szervezünk, amelyeken a gyerekeknek lehetőségük van megmutatni a zenei, képzőművészeti és irodalmi tehetségüket.
Iskolai sportrendezvények szervezésével, sportkörök bevezetésével biztosítjuk tanulóink fizikai-szellemi egészségét, valamint testi állóképességét és mozgásfejlődését.
Rendszeresen tanulmányi kirándulásokat szervezünk az Ógyallai Csillagvizsgálóba, az Étei víztisztítóba, Bősi vízierőműhöz, Dunacsúnyra, a Galántai Közlekedési Parkba, történelmi exkurziókat Nagyudvarnokba és Deákiba, valamint múzeumokat, kiállításokat, különféle üzemeket látogatunk, hogy tanulóink megtalálják azt a területet, mely számukra a legérdekesebb, melyben tehetségesek lehetnek.
Célunk továbbra is az, hogy minél több versenybe bekapcsolódjunk, házi versenyeket, foglalkozásokat, nyári táborokat szervezzünk a tehetséges és kevésbé tehetséges gyerekek számára is.
A tehetséggondozó programokban pedagógusaink önkéntes munkával vesznek részt. Munkánkhoz a szükséges anyagi támogatást pályázatok írásával, alapítványi, valamint a szülői munkaközösség támogatásából, szponzoroktól, jótékonysági rendezvények szervezéséből biztosítjuk.
A tehetséges gyerekek felkutatásában és gondozásában, valamint a kevésbé tehetséges és mentálisan sérült gyerekek oktatásában elsősorban a tanár és diák közti személyes kapcsolat erősítése a fő célunk. Természetesen a tanár-szülő kapcsolat elmélyítése is nagyon fontos, melyre lehetőségeket teremtünk különféle iskolai rendezvények szervezésével. Támogatjuk és segítjük tanáraink és diákjaink kreatív kezdeményezéseit. Iskolánkat a családias, közvetlen légkör jellemzi.