Iskolánkban olyan szakemberek vannak, akik évek óta egy-egy tehetségterületen végeznek olyan munkát, mellyel már számos általános iskolás korú gyermeket segítettek tehetségük kibontatoztatásában. A tehetségpont besorolásai pontban megadott tehetségtertületeken jelenleg is magas színvonalú tevékenység folyik intézményünkben, melyet a Tehetségpont által összegyűjtött elméleti alapokkal szeretnénk erősíteni, így azokkal a pedagógiai és psziszhológiai gyakorlati anyagokkal, melyek jelenleg még hiányoznak pedagógiai gyakorlatunkból. Van kit tehetséggondozni. Az iskolánkba járó több mint 250 gyermek közül mindig akadnak olyanok, akok a lehetőségeink szerint folytatott tehetséggondozásba örömmel bekapcsolódnak, legyen az képzőművészeti, matematikai, drámapedagógiai vagy zenei tehetséggondozás. A tehetséggondozó munkához rendelkezésünkre állnak azok az eszközök és körülmények, amelyek szükségesek a tehetséggondozó munka megvalósításához. Konkrétan: a citera- és zongoratanítás területén olyan sikereket és eredményeket érnek el tanítványaink, amely egyértelműen a tehetséggondozás kategóriája. Ugyanígy a képzőművészet, rajz, festészet ágakban folyó munka és annak eredményei egyértelműen a tehetség-fejlesztés tárgyköre. Így fejlesztjük a matematikai tehetségazonosítást és tehetséggondozó munkánkat, mely eredményeként jelenleg is országos döntőbe jutott tanulónk van e területen.
A hatókör elsősorban a település islolájába járó diákok köre. A település egyetlen általános iskolájába a környező településekről is járnak gyerekek (a 257 fő 25%-a), így természetesen a más településen élő gyermekek is részt vesznek tehetségkibontatoztató tevékenységünkben, amely Tehetségpontá való alakulásunk után is természetesen működne tovább. Elsősorban a sport területén van annak komoly lehetősége, hogy a településen és az iskolánkon kívüli általános sikolások is bekapcsolódhatnak a tevékenységkörbe. A tehetségondozók köre is elsősorban az intézmény munkatárasiból adódik, de jelenleg is van, és terveinkben is szerepel külsős szakemberekkel való együttműködés. A forrást eizdeig teljes egészében a fenntartó Egri Főegyházmegye biztosította. Az együttműködési hatókörbe elsősorban a helyi együttműködőket kívánjuk bevonni, úgy a citera területén a Jászalsószentgyörgyi Helytörténeti Körhöz kapcsolódó szakembereket és tapasztalatot, a zongoraoktatás területén -továbbképzési terepként- a jászberényi Palotásy János Zeneiskolát, míg a matematika területén olyan szakemberekkel kívánjuk felvenni a kapcsolatot, akik nagy tapasztalattal bírnak a matematikai tehetséggondozásban. A tehetségazonosítási munkát többféle eljárás komplex alkalmazásával végezzük, törekedve a
leghatékonyabb eredmény elérésére. Legfontosabb forrásnak tartjuk a tanulók tanórai teljesítménye adta információkat. De az átfogó adatgyűjtéshez tartozik a motivációs beszélgetés, a szülő-pedagógus interjú, a kérdőívek is. Ezt szeretnénk még kiegészíteni tehetség kiszűrésére alkalmas tesztekkel (tanulási stílus, motiváció, stb.), ill. további lehetőségeket is. Használjuk még a megfigyelést (pl. tanórai), dokumentumelemzést, tanulói munkák elemzését is.
I. Matematika területen elsősorban a megyei, országos versenyekre való felkészítést tartjuk a tehetséggondozás hatékony formájának, és minden évben részt veszünk diákjainkkal a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen, a Dugonocs András Matematikaversenyen.
II. A képzőművészeti tehetséggondozásban sokoldalú művészeti képzést és hagyományőrző nevelést végzünk egyrészt a tanórákon,
másrészt szakköri foglalkozásokon a következő területeken:
o ének-zene/hangszeres zene - fellépések, versenyek
o vizuális kultúra, képzőművészet – online galéria működtetése, versenyek, pályázatok
o tánc- és dráma – tanórák és tanórán kívüli foglalkozások
o néptánc és tánc – iskolai bemutatók, műsorok, fellépések a kerület rendezvényein
o színjátszóink - az iskolai ünnepélyeken és a kerület különböző rendezvényein szerepelnek.
Országos versenyt szervezünk, melyet hagyományosan minden évben meghirdetünk adott témakörben, hogy minél több e téren tehetséges gyermek kapcsolódhasson be egy izgalmas alkotói munkába.
III. Zenei területen citera és zongora hangszeres tanításban valósul meg tehetséggondozó munkák, és az abban résztvevők több bemutatót tartanak iskolai, települési és településen kívüli közegben, illetve a tanév végén megrendezésre kerülő "tehetségnapon" mutathatják be az adott tanévben elért eredményeiket.
IV. Testnevelés – sport területén országos sikerűvé nőtt foorball csapatunkba olyan gyerekek jelentkezését várjuk, akiknek az életében a sport, mint életforma van jelen. Akiknek a mindennapjaik meghatározó eleme a különböző mozgásformák gyakorlása, a felkészülés a versenyszerű sportolásra. Cél, a minél szélesebb mozgáskultúrával, minél több sportággal történő megismerkedés, a minél eredményesebb sportági képzés és eredményes versenyzés, nyári sporttábor szervezése, egyesületi sporttáborokban való részvétel.
A Tehetségpont tevékenységeihez alapvetően intézményünk fenntartója biztosítja az anyagi feltétekeket, de kifejezetten örülnénk és célunk, hogy olyan pályázati támogatást találjunk, amely meglévő lehetőségeinket erősítheti, bővítheti. Remélhetőleg találunk -ha vannak- olyan forrásokat, amelyek ezeket a tipusú tehetséggondozó tevékenységet támogatják, mivel eddigi tapasztalatunk és alapján a sport területéről tudunk ilyen támogatást. Miután intézményünk nem profittermelő cég, ezért anyagi támogatást csak kívülről várhatunk. A fenntarthatóság szempontjából a szakembert igyekszünk biztosítani folyamatosan és hosszútávon.